14 Февруари, 2026

Другари от три области застават на амбразурата в защита на Станишев

Другари от три области застават на амбразурата в защита на Станишев

Другари от три общински структури  на БСП в столичния район Лозенец, както и тези в Пловдив и Видин осъждат разколническата дейност на съпартийците, събрали се преди дни в къщата на Дядото. Станишев няма вина за резултатите от евровота. Според тях, не може да се атакува сегашната управа за проблеми и нерешени въпроси в БСП от 1990 г. до сега, а проблемите се натрупвали с времето и ескалирали. Освен това не било морално да искат подобни рокади преди избори. Другарите от Видин съзрели във въпросната среща опит направят партията безсилна, да я поставят под своето „его” и то чрез сбирки, декларации и кървави писма.

За нас е по-важна партията, а не „егото” на постоянните сърдитковци и недоволстващи. Дойде време и ние да кажем „спрете и работете”, сопнаха се защитниците на Станишев.

От Пловдив пък призовават да се загърбят вътрешнопартийните ежби и лидерските амбиции.

И трите структури заставят зад гърба на лидера си и срещу колегите си, които умишлено насаждали недоверие към партията.

Те признават, че в социалистическата партия предстоят промени, и така трябва да е. Но тези промени трябвало да бъдат в посока консолидация и призовават всички организации и членове на БСП активно да работят за спечелване на предстоящите извънредни парламентарни избори.

Сподели:

Коментари (0)

България иска да закупи 100 гръцки системи за защита от дронове „Кентавър“

България иска да закупи 100 гръцки системи за защита от дронове „Кентавър“

Ивайло Мирчев: Предстои най-гнусната, най-калната кампания в новата ни история

Ивайло Мирчев: Предстои най-гнусната, най-калната кампания в новата ни история

"Този модел на Борисов и Пеевски трябва да бъде изкорубен от България!”

Тошко Йорданов: Рашков и Демерджиев са потулвали сигналите срещу Калушев - не са стигали до прокуратурата

Тошко Йорданов: Рашков и Демерджиев са потулвали сигналите срещу Калушев - не са стигали до прокуратурата

"Имаме човек от ПП-ДБ за служебен премиер. Това означава избори с тяхно МВР - широката обществена фраза "да си направим избори с наше МВР" придобива реалност"