Това стана по време на представянето на проекта на предизборната платформа на Демократи за силна България и Български демократичен форум днес.
Двете партии, които ще се явяват като коалиция на изборите на 12 май, предлагат три стъпки за по-добра България. Първата е свързана с освобождаване на доходите от монополни цени и облекчаване на доходите от данъци и бюрокрация. Според тях трябва да се премахне данъчната ставка от 15 % за едноличните търговци и облагането им като самонаети физически лица. Двете партии обещават и законодателно намаляване с 90 % на бюрократичните процедури.
ДСБ и БДФ обещават "запазване на съществуващите работни места". Те са "за" заменяне на досегашната система на предварителни разрешения и проверки за започване на среден и малък бизнес със система на последващ контрол, както "за" осъвременяване на държавните образователни изисквания.
Обявяваме война на мафията и организираната престъпност,, оттегляме МВР от бизнеса, създаваме сигурна страна", пише още в предизборната платформа на двете формации.
Партиите обещават и увеличаване на парите за здравеопазване от 4,1 % на 6 % от БВП без повишаване на здравната вноска, а само чрез по-добра събираемост на здравните вноски.
Още днес предизборната платформа ще бъде и на интернет страниците на организациите. Идеята е да се събират и допълнителни мнения и коментари преди да бъде окончателно завършена и публикувана в началото на предизборната кампания.
Още от България
Асоциацията на европейските журналисти кани медиите на работилница за пожарите
"Целта е както да помогнем на обществото да разбере тези рискове като системни, така и основната роля на медиите е да държат отговорни хората с власт за решенията, които взимат и най-вече за превенцията, която би могла да бъде извършена.."
Водите на Дунава спаднаха още, край Лом заседна кораб
Хидроложката обстановка е усложнена. Заседналият плавателен съд в района на Лом поне за момента не възпрепятства корабоплаването.
Променено е движението по „Тракия“ и „Хемус" от 11 август
Заради подмяна на тол камери се променя организацията на движението в участъци от АМ „Тракия“ и „Хемус“ от 11 до 13 август, на територията на Софийска област