Двама миньори на 37 и 42 години пострадаха тежко при срутване в рудник "Ораново" в Симитли.
Срутването стана малко след 4 часа през нощта в рамките на нощната смяна, предаде БГНЕС.
Двамата пострадали са приети в Благоевградската болница. И двамата са с вероятни фрактури на таз и долни крайници. Очакват изследване на скенер. Няма данни за загинали засега.
БГНЕС припомня, че това е поредният инцидент в мината. През юли 2013 година загинаха четирима миньори при кално свлачище, шлосер почина при издирвателната акция. На 16 юли 2013 г. Николай Михайлов, Иван Лазаров, Асен Стойнев и Христо Младенов загинаха от задушване след срутване на скали и кал в мината.18 дни по късно бяха открити телата на другите двама затрупани миньори – Иван Лазаров и Николай Михайлов. Шлосерът Асен Грънчаров от Благоевград почина от инфаркт на 200 метра под земята и на 600 метра от мястото, където копаеха колегите му. Оцелелият шлосер Бойко Ружински каза тогава пред БГНЕС, че причина за срутването е неукрепена нова разработка и обвини директно за смъртта на двамата си колеги ръководството на рудник "Ораново".
Още от България
Три антикомунистически организации свикват нощно бдение срещу закриването на Комисията по досиетата
Историческата памет не е въпрос единствено на миналото - тя е фактор за националната сигурност, казват организаторите на протеста
ЕС постави краен срок на България да се справи със свръхдефицита
Европейските ни партньори държат да бъдат взети съответните мерки заедно с проектобюджета за 2027, който да бъде представен на Комисията и на евродепутатите
Четири от US военни самолети напуснаха летище "София"
Румен Радев увери, че САЩ остават наш стратегически съюзник в сигурността, независимо кога ще бъдат изведени от страната техните самолети