18 Март, 2026

Двама митничари в ареста след взет подкуп за трафик на бежанци

Двама митничари в ареста след взет подкуп за трафик на бежанци

Столичната Окръжна прокуратура започна разследване срещу двама митничари за взимане на подкуп. Като обвиняеми са привлечени Веско Арсов и Бисер Иванов – гранични полицаи от ГПУ – Калотина при РД „ГП“-Драгоман, съобщиха от прокуратурата.

На 1 септември двамата са били на работа като наряд- автопатрул за охрана на държавната граница. За времето от 20.00 ч. до 24.00 ч. Арсов и Иванов в съизвършителство помежду си са приели сумата от 700 лева от български гражданин, който е превозвал трима бежанци.

Подкупът е получен, за да не извършат проверка в граничната зона на превозното средство, с което са придвижвани бежанците, както и самите бежанци; да не извършат проверка на вещите, които се превозват с автомобила и да не предприемат мерки за противодействие на правонарушенията в заповядания им за охрана участък на държавната граница.

Двамата обвиняеми са пропуснали автомобила и пътуващите в него лица по посока на държавната граница на България в охраняваната от тях гранична зона и не са докладвали за тях в ГПУ –Калотина.

Веско Арсов и Бисер Иванов са задържани то прокурора до 72 часа и предстои внасяне на искане в Окръжен съд – София за вземане на мярка за неотклонение „Задържане под стража“, съобщава  topnovinite.bg.

Сподели:

Коментари (0)

Семейството на убития Алекс под Околчица: Няма следи от сексуално посегателство

Семейството на убития Алекс под Околчица: Няма следи от сексуално посегателство

Това става ясно от писмо на близките на 15-годиното момче, с което те искат да сложи край на „безпрецедентната вълна от спекулации, неверни твърдения и откровени клевети, които петнят паметта на едно невинно дете"

Определиха Мария Недина за председател на 3 национални съвета към МС

Определиха Мария Недина за председател на 3 национални съвета към МС

Другият вицепремиер Андрей Янкулов застава начело на Националния съвет за превенция и защита от домашното насилие

Задържаха 10 незаконни мигранти от микробус в местността "Пода", Бургас

Задържаха 10 незаконни мигранти от микробус в местността "Пода", Бургас

Укритите млади мъже са от Афганистан и са тръгнали от Турция преди около седем дена