Двама от пациентите в шуменската болница са изписани по-рано днес. В реанимация остава един в тежко състояние, а останалите петима са в хирургичното отделение в задоволително общо състояние, без опасност за живота.
Хората от Хитрино могат да се обръщат към всеки личен лекар за помощ и към всяка аптека без да е необходимо да представят здравна, рецептурна книжка или друг документ.
Личните лекари са инструктирани от Касата, че независимо дали тези пациенти са в тяхната пациентска листа или не, те ще бъдат преглеждани, съответно ще им бъде изписана терапия или насочени към болнично лечение без значение от пълнотата на техните документи.
Над 1000 души от Хитрино са настанени при свои близки в съседни села, в Шумен или в други градове. 10 остават в кризисния център.
Във Военноморската болница във Варна са настанени петима пострадали от Хитрино, от които в сравнително най-тежко състояние е жена с 30 процента изгаряния.
Вече двама души са много по-добре.
Също добра е новината от университетската болница "Света Марина", където има две жени - на 44 и 22 години. 44-годишната жена вече е изведена от медикаментозната кома. Тя е контактна и двигателно активна и вече не е на командно дишане, докато другата жена, която е в по-тежко състояние, на 22 години, тя също е контактна, но е в реанимацията и е на командно дишане.


Коментари (0)