Ръководството на "Движение 21" на Татяна Дончева поиска Симеон Славчев да се оттегли от общинския съвет в София. По-рано днес Славчев обяви, че напуска постове в партията заради едноличните решения на лидера й. Националният изпълнителен съвет на "Движение 21" излезе с позиция, в която категорично отрича твърденията му.
"Националният изпълнителен съвет заявява, че възприема предприетите действия от Славчев като логично следствие от отдавна снетото доверие на редица от поддръжниците и членовете на партията. В последните месеци той трайно изведе в приоритет реализацията на личния си интерес над общите цели, въпреки многократните заявки за екипна работа. Нереализираните лични претенции намериха отражение в слаба ангажираност, неефективна и дори деконструктивна работа по време на последната предизборна кампания. Нещо повече, много наши членове и симпатизанти се демотивираха и оттеглиха от активни ангажименти, разочаровани от отношението, маниерите и методите на работа на Славчев", се казва в позицията.
Още от България
Николай Нанков: Не си ли говорят в кабинета "Радев"?
Народният представител на ГЕРБ намеква, че регионалният министър Шишков подвежда премиера, изричайки поток от неистини по повод обществени поръчки, подписани лично от него
Огнян Минчев: Само с граждански протести ще покажем на новите властници, че не могат безнаказано да провалят бъдещето ни
„Прогресивна България“ получи комфортно мнозинство, с което може да нанесе непоправими щети върху българското стопанство и финанси, върху историческата ни памет, предупреждава политологът
Слънчева и гореща неделя
Атмосферното налягане ще остене по-високо от средното за юни, живакът ще скочи до 37°