15 Януари, 2026

Дянков остава до Борисов, иска втори мандат за ГЕРБ

Дянков остава до Борисов, иска втори мандат за ГЕРБ

По думите на Дянков, решението на премиера Борисов доказва, че той е един истински лидер на една демократична партия, каквато е ГЕРБ. Той уточни, че продължава да работи с Бойко Борисов и останалите министри, защото смята, че като финансов министър е успял.

 „Финансов министър ще съм докато правителството работи", заяви Дянков и посочи, че не се чувства обиден от думите на премиера.

„Аз подкрепям премиера и ще го подкрепям и в следващите няколко седмици и месеци за да може ГЕРБ да получи отново пълен мандат и да завършим многото, което сме започнали. Когато народът мисли за кого да гласува да види какво сме направили в течение на най-тежките години в Европа през последните 80 години", коментира още Дянков. Той подчерта, че не само магистралите, но и археологията, спортните площадки, детските градини, болничните зали са факт благодарение на Бойко Борисов и този кабинет.

„Предишни кабинети в много по-добри икономически времена не са направили нищо. Да се надяваме, че народът ще се успокои, ще помисли и ГЕРБ ще получи пълен мандат", коментира още Симеон Дянков.

Сподели:

Коментари (0)

Правната комисия гласува против задължаването на избирателите да гласуват с машини

Правната комисия гласува против задължаването на избирателите да гласуват с машини

Предложението на ПП-ДБ за 100% машинен вот получи 6 гласа "за", 7 "против" и 7 "въздържал се".

Теменужка Петкова: Индексираме еднократно възнагражденията с 5%, инфлацията е 3,5%

Теменужка Петкова: Индексираме еднократно възнагражденията с 5%, инфлацията е 3,5%

Заради твърденията на Асен Василев, че инфлацията е била по-ниска, когато той беше финансов министър, Петкова обърна внимание, че през 2022 г. инфлацията, съгласно индекса на потребителските цени в България, е 16,9%.

ЕЦБ: България е добре интегрирана с еврозоната

ЕЦБ: България е добре интегрирана с еврозоната

Както и при други държави, приели еврото, се очаква България да се възползва от по-ниски транзакционни разходи и по-ниски разходи по заем