3 Май, 2026

Дясната ръка на Плевнелиев: Няма "Кръгът Капитал", това е само седмичник

Дясната ръка на Плевнелиев: Няма "Кръгът Капитал", това е само седмичник

Доколкото знам, "Капитал" е само един седмичник, не виждам основания за нападките срещу Росен Плевнелиев в последно време, каза в студиото на bTV Екатерина Захариева, член на екипа на президента в последните три години.
Тя обясни, че президентът на България няма правомощия да назначава хора на важни места в държавата, той има думата само при назначения на хора в специални области. „Нормално е да има търкания между президента и изпълнителната власт, важното е нещата да се решават и да вървим напред”, заключи Захариева.

Тя отново изрази учудване, този път за това, че се повдига въпросът за втори мандат на Плевнелиев. "Рано е да се говори за втори мандат на действащия президент и се учудвам, че този въпрос се поставя сега. Бойко Борисов е втори мандат премиер и да го питат отсега ще се кандидатира ли за президент, ми изглежда доста не на място”, коментира тя.

Според нея, 2015 година е особено важна за България и ако предвидените реформи не се случат, това няма да бъде посрещнато добре от хората, което ще се отрази и на резултатите от следващите избори.

„Засега правителството се справя добре при този парламент, макар че все още няма сто дни от поемането на властта”, каза вицепремиерката в двата служебни кабинета на Плевнелиев.

Сподели:

Коментари (0)

Свлачището между Смолян и Пампорово - какво се случи?

Свлачището между Смолян и Пампорово - какво се случи?

Експертите акцентират върху ролята на водата като основен фактор – при обилни валежи и снеготопене се увеличава налягането в почвените пластове и се ускорява движението на земните маси.

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ,  а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ, а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

"Сега чакаме Радев да върне Деница Златева като шеф на "Булгаргаз", негов кадър, за да довърши започнатото!", пише тя

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

„Запознахме се с документа в момента, в който ни казаха, че искат да се разделим. И беше доста особен. Самият документ по-скоро включва намерения, а не структура и конкретен план“, заяви