8 Юли, 2026

Джамбазки: Дол да поживее една седмица в с. Мечка и тогава да говори какво е патриотизъм

Джамбазки: Дол да поживее една седмица в с. Мечка и тогава да говори какво е патриотизъм

Убеден съм, че Дол няма ни най-малка представа как живеят българите. Бих искал да го заведа да поживее една седмица в село Мечка и след това да говори какво е патриотизмът, заяви представителят на ВМРО Ангел Джамбазки в ефира на Нова ТВ.

"Ако стане невъзможно да има нормално и стабилно управление, ще има нови избори. Тази координирана атака се води от АЛДЕ, дойде и от Жозеф Дол. За мен да ни казват от Москва или Вашингтон какво да правим е едно и също е намеса във вътрешните ни работи", е мнението на политика.

„Подкрепата на „Патриотичния фронт” явно не е желана. Ние няма да се натрапваме. Неучастието ни, както и това на Реформаторите, означава подкрепа от ДПС – това е факт. Ние не изнудваме г-н Борисов с министри – искаме изпълнение на важни според нас неща.” обясни евродепутатът и за пореден път настоя за споразумение.

„Възразявате ли децата до 6 години да не знаят български език? Задължение на родителите е да успяват да впишат децата си в обществото” попита Джамбазки за тази част от програмата на партиотите – добро владеене на български език на шестгодишна възраст и ако такова няма, родителите да полагат общественополезен труд.

„Очевидно трудно ще има подпис под нашата програма от ГЕРБ и съответно няма как да говорим за коалиция. Няма ли подписи под програма, няма да има безусловна подкрепа”, завърши депутатът.

Сподели:
Мартин Владимиров: „Боташ“ трябва да стане част от вертикалния газов коридор от Гърция към Европа и Украйна

Мартин Владимиров: „Боташ“ трябва да стане част от вертикалния газов коридор от Гърция към Европа и Украйна

България има изключителна възможност. Турция е най-големият регионален енергиен хъб в региона и страната ни може в бъдеще да се превърне в този транзитен хъб, за който така сме си мечтали от толкова години, смята енергийният експерт от Центъра за изследване на демокрацията.

 Парламентът избира председател на Държавна агенция „Разузнаване“

Парламентът избира председател на Държавна агенция „Разузнаване“

В предложения дневен ред на парламента за тази седмица е включен и проект на решение за приемане на процедурни правила за условията и реда за предлагане на кандидат за председател на Държавна агенция „Национална сигурност“, изслушването му в Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред, както и процедурата за избирането му от Народното събрание

Рекорден дефицит и ключови реформи: Бюджет 2026 влиза в парламентарните комисии

Рекорден дефицит и ключови реформи: Бюджет 2026 влиза в парламентарните комисии

За разлика от предходни години, разчетите за 2026 г. ясно отразяват прехода към по-тясна интеграция в европейското финансово пространство

Коментари (0)