23 Март, 2026

Джамбазки: Македония е коминтернско създание, със здрави връзки с Москва

Джамбазки: Македония е коминтернско създание, със здрави връзки с Москва

Правителството на Груевски управлява без редовни избори. Той е един симулант, който имитира реформи, стигайки единствено до вдигането на помпозни сгради в Скопие и антиквизацията. Като български кадър, вместо да работи за разведряването на отношенията между България и Македония, продължи антибългарското говорене и хулене на нашата държава. Тази теза изрази в ефира на Би Ти Ви евродепутатът Ангел Джамбазки.

До нови избори в Македония неизбежно ще се стигне, но въпросът е – от там накъде. Чакаме много години промяна в Македония. За нас обаче е особено важно е да се знае, че това правителство 9 години отрича наличието на българския фактор, това се нарича комплекс. Интересно, че в Македония всички в опозиция твърдят едно, а когато дойдат на власт – се обръщат на 180 градуса. Затова не вярвам, че и други да дойдат на власт, ще променят отношението си към българите там. Македония е едно коминтернско създание, затова връзката Скопие-Белград-Москва няма да бъде скъсана. Това, което сега се случва е въпросът как гарантираме българския фактор, българската общност в Македония. Ние възразяваме остро против това да бъде отнето правота на наследниците на българите да се чувстват такива. Притеснително ще бъде, ако при събарянето на диктаторската власт в Македония и монтирането на нова, ЕС поиска от България да подкрепи Македония за членство в съюза, защото е в тежко положение, при този негативизъм, който демонстрира към българите и България, коментира Джамбазки.

Той изрази своята готовност, като всеки патриот, ако е необходимо да воюва за България. По думите му фактът, че всеки 4-ти българин е готов да защити страната си е добра новина.

След такава атака срещу националната идентичност и разграждане на държавността, то 25% готовност да воюват за родината си е добра новина, заяви зам.-председателят на МВРО. 

Сподели:

Коментари (0)

БАБХ: Четвърти кораб със слънчоглед от Аржентина е с нива пестициди в пъти над нормата

БАБХ: Четвърти кораб със слънчоглед от Аржентина е с нива пестициди в пъти над нормата

Вносителят на аржентинския слънчоглед е предоставил писмена декларация, че преработеният продукт ще бъде изнесен за страни извън Европейския съюз, където тези стойности на пестицидите са допустими, или ще бъде използван за технически цели

МВР: В България няма мигрантска вълна от войната в Близкия изток

МВР: В България няма мигрантска вълна от войната в Близкия изток

По думите на Златков, от две години текат процеси между България и Турция за разширяването на три контролни пункта „Капитан Андреево”, „Лесово” и „Малко Търново”

Кабинетът сезира КС за решението на парламента за Съвета за мир на Тръмп

Кабинетът сезира КС за решението на парламента за Съвета за мир на Тръмп

В мотивите е записано, че решението на НС противоречи на принципа на правовата държава, на принципа на разделение на властите и на правомощието на правителството да осъществява вътрешната и външната политика на страната в съответствие с Конституцията и законите