7 Февруари, 2026

Джамбазки: Сидеров може и да полезен с възгледите си за Русия, но не е в нашата група

Джамбазки: Сидеров може и да полезен с възгледите си за Русия, но не е в нашата група

Ангел Джамбазки

В политиката няма лесни битки, каза още евродепутатът

Тръгваме самостоятелно на евроизборите, за да свършим нещо и да защитим позициите си. В последните месеци призовахме нашите съмишленици от ОП да се явим заедно, но там се губи много време. Не е въпрос на лидерски съревнования, а за промяната на Европа. Това заяви заместник-председателят на ВМРО и евродепутат Ангел Джамбазки в ефира на Нова ТВ. 

"Ние казваме - елате да се премерим на вътрешни избори. Какво по патриотично и демократично от това да се явим на вътрешни избори. Хората ни избират и редят. Оставете личните отношения. Ако успеем да запазим преференцията хората ще имат правото да ни оценяват", допълни българският евродепутат. 

По думите на Джамбазки Волен Сидеров може да е полезен с възгледите си към Русия, но не и в тяхната група и добива: "ВМРО се държим умиротворително и приятелски, но не е лесен разговорът. За мен политиката е задължение да направиш дадени неща, които си обещал. Успяхме да постигнем признаването на българското малцинство в Албания, искаме същото за Косово. Борбата си заслужава - в политиката няма лесни битки", разкри Джамбазки.

Патриотът коментира и горещата тема за "джентърството", което определено раздели българските депутати, но и българското общество.

"Джендър пропагандата навлиза на много нива в образованието. В Министерството на образованието тези ценности са навлезли много навътре. Нека да има информираност, но не може да има пропаганда на хомосексуалност. Не може да рекламираш еднополова любов. Това не е модерно. Тук е модерно семейството между мъж и жена", завърши Ангел Джамбазки. 

Сподели:

Коментари (0)

 Цветлин Йовчев: Мистерията „Петрохан“ поставя въпроса къде се е счупила държавата 

Цветлин Йовчев: Мистерията „Петрохан“ поставя въпроса къде се е счупила държавата 

Не приемам хипотезата за престъпление срещу републиката, но е странно, че първа ДАНС е била на мястото, на което се открити трите трупа

Крум Зарков: Имам очаквания да съм следващият председател на БСП

Крум Зарков: Имам очаквания да съм следващият председател на БСП

С Румен Радев поддържам отношения на взаимно уважение, но не бих водил диалог с него, изтъкна още кандидатът за лидер на социалистите

Социалистите се събират на 51-и конгрес, ще избират и нов лидер

Социалистите се събират на 51-и конгрес, ще избират и нов лидер

Сред кандидатите да заемат мястото на Атанас Зафиров са петима изявени личности в партийния и обществен живот