4 Февруари, 2026

Джеймс Уорлик: Тръгвам си със сълзи от България

Джеймс Уорлик: Тръгвам си със сълзи от България

По думите му у нас има изключително талантливи млади съдии, на чиито бюра самият той е виждал куп папки с дела. Посланикът похвали съда във Варна и даде за пример местните магистрати в Морската столица като хора, които търсят промяна. „В момента един от десет българи има доверие в съдебната власт, но това, вярвам, ще се промени”, коментира американският посланик.

По повод състоялия се хомосексуален прайд Негово превъзходителство заяви: „Един достоен гей-парад! Той доказа, че всички сме равни и показа, че българите са толерантни”. На думите на Волен Сидеров, че „това правителство прави държавата педерастка”, Джеймс Уорлик отговори с лаконичното: „Има демокрация”. Навръх националния празник на Америка 4-ти юли посланикът на щатите сподели, че ще празнува със съпругата си в Сърбия, където тя е посланик на САЩ. „Това е празник, който се празнува семейно. Аз обикновено паля барбекю. На 4-ти юли ще отида да споделя Деня на независимостта със съпругата си, а тя ще присъства на приема, който ще дам тази вечер в Американското посолство”, коментира Уорлик.

{fcomment}

Сподели:

Коментари (0)

Йотова продължава консултациите с ДПС-Ново начало, БСП-ОЛ и ИТН

Йотова продължава консултациите с ДПС-Ново начало, БСП-ОЛ и ИТН

Досега държавният глава проведе срещи с ПГ на ГЕРБ и на ПП-ДБ.

Облачно, с валежи, 7 области са с жълт код за студове

Облачно, с валежи, 7 области са с жълт код за студове

Предупреждение за опасно студено време е в сила за областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Ловеч, Габрово и Велико Търново

Убитите край Петрохан - членове на паравоенна организация, имат снимки с "Белите каски" от Сирия

Убитите край Петрохан - членове на паравоенна организация, имат снимки с "Белите каски" от Сирия

"Ако наистина на място са били агенти на ДАНС, това е вече опасно - застрашена е националната сигурност"