"Решението на съда да бъдат пуснати отново фабриките в Карнобат е правилно. Колко време е необходимо да се направи една проверка", коментира пред бТВ депутатът от ОП Емил Димитров-Ревизоро.
"Всичко чухме за този кран в спиртоварната, но как така от Митниците са забравили да сложат един спиртомер, за да видим за какво става въпрос. ако от крана, който не е бил регистриран, тече алкохол, ще има последствия, ако не тече алкохол няма да има последствия", заяви той.
По думите му, хората, които протестират за пускането на винпрома на Миню Стайков не трябва да забравят, че социалното осигуряване при безработица е от легалния акциз, а не от нелегалния алкохол, макар да прояви разбиране, че те защитават хляба си.
"Искам да хванат нелегалните фабрики за цигари. Имаме политическа воля, премиерът се обяви за борба с контрабандата, новвият министър на МВР също, но трябва да се промени закона. За няколко кутии нелегални цигари се носи съдебна отговорност, но за цяла фабрика за нелегално производство -не. Сега хванахме 4 нелегални фабрики, но в момента, в който ги хванат, казват пуснете ги-няма закон, по който да им бъде търсена отговорност", каза Ревизоро.
П"оканил съм новият вътрешен министър и главният прокурор в комисията. Всеки комент се очакват поправки в наказателния кодекс за спешни мерки в контрабандата, ще криминализираме производството на цигари", съобщи Димитров и отново критикува министъра на правосъдието Цецка Цачева, която, по думите му, се опитва да отложи промянато в НПК.
Още от България
Благомир Коцев освободи зам.-кмета Илия Коев
Заповедта за освобождаването от длъжност е ефективна от 9 юни, а ресорите на Коев се поемат от Благомир Коцев до назначаването на нов заместник-кмет
Директорът на СДВР Любомир Николов стана и.ф. главен секретар на МВР
По повод оставката на Георги Кандев и кога ще предложи титуляр за поста Демерджиев каза, че това е “много изненадваща ситуация”
Нов рунд за доверие: Силяновска и Йотова се срещат в София
Президентът на Северна Македония обяви среща с българския президент в сряда, определяйки я като „естествено продължение“ на диалога след миналогодишния скандал със знамената