16 Януари, 2026

Една година след Мизия: Излъгани и огорчени

Една година след Мизия: Излъгани и огорчени

Мъжете и жените все още живеят в руините на домовете си, и ако успеят да продадат няколко декара ниви, влагат парите за ремонт на домовете си, разказва Нова телевизия в репортаж от градчето. Те обаче са излъгани и огорчени. Загубили са вярата си в доброто, изгубили са и чувството си за сигурност."Как се живее у фургоните?! Там е като в крематориум - 40 градуса е. Елате да пробвате, ако не вярвате", казва дядо Петко пред камерите. Неговите съграждани добавят,че в града в момента няма вода - ако изобщо се появи, тя църцори на капки от чешмите и категорично не става за пиене.

Жителите на Мизия продъжават да не вярват и в още едно нещо - това, че причина за потопа са само силните дъждове. Те са направили собствено разследване и са категорични, че язовири са виновни за нещастието им.

Част от населението се е изнесло при роднини, докато ремонтира къщите си - в момента влагата и ужасната миризма все още господстват в постройките.

Възрастен мъж се обърна към политиците:"Господа депутати, не стойте само там, по банките. Елате тука, да видите как се мъчи обикновеният човек".

Сподели:

Коментари (0)

Застудява със студен вятър, дъждът от север ще се обръща в сняг

Застудява със студен вятър, дъждът от север ще се обръща в сняг

Температурите ще спадат и към 14 ч. ще са от минус 3° - минус 2° в североизточните до 8°-10° в крайните югозападни райони, в София – около 8°

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Това са Димитър Беличев, Михаела Райдовска и Пламен Петков. Номинациите ще бъдат внесени за одобрение в Министерския съвет, след което ще бъдат изпратени на компетентните органи на Европейския съюз.

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

Средствата се отпускат за Белгия, България, Дания, Испания, Хърватия, Кипър, Португалия и Румъния. Така страните ще могат спешно да подобрят военната си готовност и да придобият необходимото модерно отбранително оборудване.