Славчо Велков, експерт по национална сигурност, заяви в ефира на БНТ, че харерската атака нa "Милли Гючлер" срещу сайта на Българската патриаршия е компютърно престъпление. „Можеше да мине за безобидно, ако не се съдържаше косвени заплахи за националната сигурност на България. Цитирам, че в посланието, което бе оставено от хакерите се съдържа следното: „Трябва да се знае, че турското малцинство не е беззащитно и има сили, които са готови да го защитават. Все по-често ще чувате нашия глас и ще виждате нашата сила, атаките ще продължат”.
Според него атаката не е извършена от турци, възможно е да има сред тях такива, но по-скоро е да от наша територия.
Тези хора проповядват нещо като неосманизъм и ги е грижа за културното наследство у нас като джамиите, а не ги е грижа за тези джамии, които бяха сринати в Ирак, каза още той.
Хакерската атака не е извършена от професионалисти, смята още специалиста, но все пак има възможност за кражба на лични данни. Увредени са интересите на гражданите на държавата и това е заплаха за националната сигурност, категоричен е експертът.
Още от България
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"
Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия
Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ
Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане
Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване
Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние