5 Юли, 2026

Експерт: Истината за КТБ не e в тези стенограми

Експерт: Истината за КТБ не e в тези стенограми

Според информация в медийното пространство утре (30 май) на заседанието на Консултативния съвет за национална сигурност (КСНС) ще бъде обявено кога ще се оповести съдържанието в стенограмата за банка КТБ.
От документа ще стане ясно каква е причината банката да не е била спасена от фалита, който претърпя. Финалното решение дали документът да бъде пуснат публично ще вземе президентът Румен Радев. 
"Казусът КТБ е обсъждан на едно друго заседание - от 14 юли, според писмо до президента, написано от Иван Искров" (управител на Българска народна банка, 2003-2015 бел.ред), каза в студиото на "Денят ON AIR" Петър Илиев, зам.-главен редактор на вестник "Банкер".

Той, както и другият гост в Bulgaria ON AIR, проф. Валери Димитров, са скептични, че от заседанието утре ще излезе някаква информация по повод казуса с банката, която обяви фалита си на 6 ноември 2014 година.
"Не мисля, че истината за КТБ стои в тези стенограми. По-скоро там има обсъждания на риска от системна банкова криза", твърди проф. Димитров, бивш председател на Сметната палата.
Сподели:
Божидар Божанов: ГЕРБ нямат друга цел освен да пазят последователно статуквото

Божидар Божанов: ГЕРБ нямат друга цел освен да пазят последователно статуквото

Ако иска да не работи за “Прогресивна България”, ГЕРБ трябва да поеме ясна политическа отговорност за провала на възможността, която получиха в рамките на нашата формула за Кабинета Денков

Ненчев, първият издигнат кандидат за президент: Конфликтът с Радев  дойде по чувствителен въпрос

Ненчев, първият издигнат кандидат за президент: Конфликтът с Радев дойде по чувствителен въпрос

Той обясни, че издигането на кандидатурата има двойна цел – тя да бъде регистрирана за участие в президентските избори, но същевременно да остане отворена възможността за преговори с представители на демократичната общност за излъчване на единна кандидатура.

Теменужка Петкова: Бюджетът нарушава няколко закона, може да бъде обжалван пред Конституционния съд

Теменужка Петкова: Бюджетът нарушава няколко закона, може да бъде обжалван пред Конституционния съд

На въпрос дали смята, че Десислава Атанасова трябва да подаде оставка, Петкова коментира, че към момента има много по-важни теми

Коментари (0)