30 Април, 2026

Експерт: Онази част от света, която тряба да предприеме мерки срещу ИД, не знае какво е тя

Експерт: Онази част от света, която тряба да предприеме мерки срещу ИД, не знае какво е тя

Онази част от цивилизования свят, която е длъжна да предприеме мерки срещу Ислямска държава, не е наясно какво представлява и какви ще са последиците. Те започват да имат собствена икономика, макар и недобре структурирана, има на територията си 10 милиона човека, секат монети. Това е фактор, с който трябва да се съобразяваме. Тя предначертава границите в Близкия изток за първи път от 1916. Това заяви експертът по сигурността Славчо Велков

„Българската държава разполага с достатъчно информация за Ислямска държава, имаме голям урок от Либия, всичко това, което се случва в Близкия изток се влияе на глобалната сигурност. Не сме обетован остров на сигурността, ние сме една обикновена държава, не трябва да го изключваме, това са идеи и те заразяват” аргументира се специалистът. 

Той  коментира и американския доклад, който отчита, че през България минават много хора, които се насочват към Ислямска държава: „Скептично съм настроен, понеже те се позовават на немного достоверни източници”

„При положение, че припознаваме тероризма като глобална заплаха и афишираме, че ще се включим на ниво военно-политически съюз, би трябвало да имаме и законодателство в тази връзка. Много държави имат, и ние трябва да помислим над това” каза той в заключение.

Сподели:

Коментари (0)

Д-р Доцова с първи думи като председател на 52-рия парламент

Д-р Доцова с първи думи като председател на 52-рия парламент

България има нужда от устойчиво управление и оздравяване на държавността, трябва да върнем добрите практики в българското законодателство

Цената на газта се качва с 5% през май

Цената на газта се качва с 5% през май

Независимо, че предложената цена е с около 5% по-висока в сравнение с м. април, тя е много благоприятна за битовите и стопанските потребители у нас, тъй като е значително по-ниска в сравнение с международните котировки, казват от регулатора

Д-р Михаела Доцова е новият председател на 52-ия парламент

Д-р Михаела Доцова е новият председател на 52-ия парламент

Депутатите избраха нови правила за гласуване на председател на НС