Шофьорът на ТИР-a е виновен за вчерашната катастрофата на влака край Септември. Той не е спазил правилата за преминаване на ж.п. прелез. Това каза пред БНТ Бисер Минчев, който е главният ревизор по безопасността в "Национална компания железопътна инфраструктура" (НКЖИ).
Чавдар Трендафилов от БДЖ пък увери, че пътниците във влака ще получат обезщетение, засега обаче не се знае размерът му. Движението по маршрута е възстановено още тази нощ.
Припомняме ви, че вчера пътнически влак и товарен автомобил се сблъскаха в района на индустриалната зона на град Септември. Камионът е излизал от завод, който се намирал близо до линията. Товарният автомобил не е спазил светлинната сигнализация на неохраняемия железопътен прелез. Той потеглил и в него се блъснал пътническия влак.
Още от България
Кабинетът прави "пълна ревизия" на споразуменията с „Райнметал“, закрива дружество за изграждане на заводите
По думите на Пулев, към момента няма подписан договор с германската компания, а "само споразумения", сключени от кабинета на Росен Желязков
Спряха движението на влаковете през Марикостиново заради голям пожар
Огънят е обхванал около 20 декара сухи треви и храсти
Калин Стоянов: Сезирам OFAC за Демерджиев - оглавява МВР, а е с повдигнато обвинение за корупция
"Освен това, според информацията от известно време Иван Демерджиев държи престъпните схеми на Мартин Божанов-Нотариуса"