23 Февруари, 2026

Експерти: Обирът на инкасо автомобила на "Цариградско шосе" е инсцениран

Експерти: Обирът на инкасо автомобила на "Цариградско шосе" е инсцениран

"Обирът на инкасо автомобила, извършен в София, е инсцениран", коментираха криминалният психолог Тодор Тодоров и бившият депутат и специалист по охрана Мануил Манев пред Нова телевизия.

Манев обясни, че ако са спазени всички инструкции за работа с инкасо кола, то версията на шофьора за случилото се не може да е достоверна. 

Според водача той е бил заплашен от двама маскирани, завързан с белезници за волана, благодарение на което крадците успяват да отмъкнат сак с 300 000 лева.

"Инструкцията за опериране на инкасо автомобил е една от най-добре написаните в системата на МВР. В нея изрично е отбелязано, че в колата трябва да има трима души – шофьор, охранител и инкасатор", обясни Манев. 

По думите му, охранителят не би трябвало да слиза от колата. 

"Отзад има две помещения, мястото на шофьора също е отделно. Всички те нямат връзка помежду си. Шофьорът изобщо не би трябвало да има ключ за частта, където се пазят парите", каза Манев.

"В случая има участие на вътрешни хора, не смятам, че случилото се може да е плод на грешка или непредпазливост", коментира криминалният психолог Тодор Тодоров.

Според него обирът е извършен от "хашлаци, които дори не са могли да се възползват докрай от ситуацията". 

Това било и възможното обяснение за причината да бъдат откраднати само 300 000 от всички 700 000 лева, които са били в инкасо автомобила.

"Когато правиш подобно нещо, адреналинът ти много се покачва", допълни Тодоров.

Разследващите също работят по версията служителите да са съучастници в обира.

Сподели:

Коментари (0)

Една година без Иван Ибришимов - невинните предателства продължават

Една година без Иван Ибришимов - невинните предателства продължават

Да осветим ролята на Русия в българската вътрешна политика и безнаказаността за националните предатели от век и кусур насам

От фронта в Украйна: Благодарим за подкрепата, България! Вашата топлина остава в сърцата ни!

От фронта в Украйна: Благодарим за подкрепата, България! Вашата топлина остава в сърцата ни!

Пастор Ангел Пилев отбеляза, че  помощта, която изпраща на Украйна, е дело на народа на България, на свободомислещите българи

Цицелков: Слава Богу, че не ме свързаха с дете, или не дай Боже, с пингвин

Цицелков: Слава Богу, че не ме свързаха с дете, или не дай Боже, с пингвин

"Няма да подам оставка от ОС на ЦИК! Ще сърфирам по сълзите на тези, които ще са разочаровани, че не могат да правят нарушения на изборите" реабилитиран съм, не съм извършил нарушения", заяви той