„Цветан Василев използва Делян Пеевски, а не обратното”, каза пред bTV Любомир Весов, директор на Корпоративна търговска банка от 2003 г. до 2008 г. По негово време депутатът от ДПС не държал парите си в нея. Според него тази банка представлява система от карти, която в даден момент била съборена.
Весов подчерта, че Цветан Василев е интелигентен човек, но избрал неморалния път, възползвал се от ситуацията и се чувствал безнаказан. Той не обичал да споменава за първите години на КТБ, за първите милиони, които натрупал. „Говори се за офшорки, които са зад гърба му, но не мога да потвърдя тези слухове”, допълни ексдиректорът.
Три правителства са
помпали балона КТБ, посочи той. В различни периоди от време значителна част
финанси на държавни фирми и структури бяха в банката. Не бях съгласен с това
набиране на клиенти и с безконтролното нарастване на парите на енергетиката,
каза Весов. Писах писмо до Цветан Василев: поема се риск - и при най-малкото
сътресение в сектора, да се случи това, което се случи сега, посочи банкерът.
Пълен одит трябва да изясни свързаността на
кредитите и фирмите, клиенти на КТБ, обясни Весов. Той подчерта, че най-голям
възход банката е имала по времето на ГЕРБ.
Още от България
Кейт Бланшет и Ева Майдел стартираха Регистър на човешкото съгласие в ЕП
"Това е първият регистър за човешко съгласие какво може изкуственият интелект да използва от нашата идентичност и какво не", разказа българският евродепутат от Европейската народна партия
2 деца от футболната школа на Славия загинаха при ПТП-то на АМ "Тракия"
"Треньорът Иван Терзийски е в тежко състояние. Отивали са за участие на турнир в Албена", трагичната новина съобщиха от школата на Славия
Президентът: С помощта на България, екзархията ни в Истанбул трябва да укрепва националното самосъзнание
Премиерът Румен Радев обяви финансова подкрепа в размер на 100 000 евро за българската общност в Истанбул и 20 000 евро за нашите църкви в Одрин