24 Август, 2026

Елена Йончева: ДАНС да каже има ли офшорни сметки на мое име

Елена Йончева: ДАНС да каже има ли офшорни сметки на мое име
Елена Йончева

Свекър ми гарантира, че всичко с къщите за гости е изрядно

„Моят свекър е управител на къщата за гости още през 2009 г., когато не съм могла да упражнявам влияние, защото тогава управлява правителството на ГЕРБ. Той ме увери, че няма нищо нередно“. Това заяви пред БТВ Елена Йончева по повод къщата за гости, която притежава семейството на мъжа ѝ. Тя допълни, че искала да говори за други теми, а не да я занимават с имоти, които не били нейни. Йончева коментира, че евросредствата, с които е построена и къщата на гости на свекър ѝ, трябвало да се проверяват по-рано от институциите, а не кампанийно. 

„ДАНС може да провери дали имам офшорна сметка и кой е истинският собственик, както и дали други хора имат подобни сметки. ГЕРБ вади срещу мен бухалки, но аз няма да се уморя и да се предам“, каза още Йончева и обясни, че искала да стане евродепутат, за да попречи в България да има диктатура.

Тя отново обясни за записа по случая „Ало, Банов съм“, че свидетелят ѝ от Министерството на културата се страхувал да свидетелства, въпреки, че тя се опитвала да го убеди. Телефонът с аудио записа, за който Йончева твърди, че е оригинален и е доказателство срещу Боил Банов, бил запечатан в плик пред нотариус, където се е описало съдържанието.
Сподели:
Пламен Киров: Обновяването състава на Висшия съдебен съвет не е съдебна реформа

Пламен Киров: Обновяването състава на Висшия съдебен съвет не е съдебна реформа

„Да си мислим, че с магическа пръчка за сто дни ще приключи олигархията в България, още повече, че тя не се персонализира до 2 или 3 лица. Тя е свързана с много по-широк кръг хора..", коментира бившият конституционен съдия

Шишков: Кметовете да приоритизират малките населени места по проектите, финансирани от бюджета

Шишков: Кметовете да приоритизират малките населени места по проектите, финансирани от бюджета

„Малките и големи кметове трябва да разберат, че имат своите отговорности и трябва да се възползват от европейските програми, възможностите на държавния бюджет  и инвеститорите."

Огънят край Хасково: 17 екипа се включиха в гасенето

Огънят край Хасково: 17 екипа се включиха в гасенето

Цяла нощ продължи борбата с пожара, който избухна край хасковските села Динево, Корен, Криво поле и Малево

Коментари (0)