27 Май, 2026

Емануил Йорданов по повод новия шеф на ДАНС: Кариерата на Цветанов като политик приключи

Емануил Йорданов по повод новия шеф на ДАНС: Кариерата на Цветанов като политик приключи

Това заяви пред Faktor.bg министърът на вътрешните работи Емануил Йорданов по повод избирането на Делян Пеевски за шеф на ДАНС. Той не пожела оттук нататък как ще работи службата с медийния бос. "Трудно ми е да дам прогноза, но съсредоточаването на ГДБОП и ДАНС в ръцете на един човек беше грешка. Тя, обаче, е поправима. Йорданов допълни, че все още трябва да бъдат събрани всички доказателства за Цветанов, за да бъде обективен към своя наследник в МВР.

"В момента съм запознат само от медиите по делото срешу него", обясни той и допълни, че не е оптимист за бъдещето на Цветан Цветанов, тъй като е разследван. На въпрос, дали дясната ръка на Борисов няма да възкръсне, както Волен Сидеров, който също беше привикван от прокуратурата, Йорданов е категоричен, че не може да се прави аналогия между двамата. "Случаят на Сидеров не може да се сравни с действията на Цветанов. Лидерът на "Атака" направи предизборната си кампания по перфектен начин. И случаят с Баня Башъ, и провокациите му бяха разчетени и насочени към твърдия му електорат. Него не може да го видите усмихнат до ушите, както Цветанов", каза още бившият шеф на МВР.

Сподели:
Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия

Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия

"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"

 Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов

Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов

От „Демократична България“ предлагат срокът за дисциплинарни производства да бъде увеличен на две години, а магистрати с висящи дисциплинарни процедури да не могат да избегнат санкции чрез подаване на оставка

Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула

Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула

"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя

Коментари (0)