18 Юни, 2026

Емил Димитров-син остави без химн БСП

Емил Димитров-син остави без химн БСП

БСП остава без химн заради неуредени авторски права. Това става ясно от промените в устава, които бяха одобрени на пленум в събота. Официално те ще бъдат приети от червения конгрес, който ще се проведе  навръх Цветница.

Столетницата си бе харесала за химн песента на Емил Димитров “Моя страна, моя България”, която дори бе гласувана за официална от 47-ия конгрес на партията през 2008 г. За изминалите оттогава години обаче от “Позитано” 20 не са уредили въпроса с авторските права. Това вече става и невъзможно, след като наследникът на певеца - Емил Димитров-син, е член на АБВ.

На пленума в събота имало остри реакции срещу промяната в устава, според която депутати, евродепутати, червени министри и кметове вече ще плащат членския си внос директно в соццентралата, а не в основните си организации, припомня "24 часа". За миналата година парите от членски внос възлизат на 1,3 млн. лева..

Общо 147 души са на щат на “Позитано” 20. Около 30 са съкратени, но общата бройка се запазва, защото на щат към нея минават 30-те областни партийни секретари.

Към “Позитано” 20 ще бъдат разкрити 40 резервни щатни бройки за журналистите от “Дума”, докато се учреди новото дружество, което ще издава вестника. В петък е приключил процесът по предаване и приемане на имуществото между фирмата на досегашния издател Николай Малинов и соццентралата. От днес журналистите ще преподписват договорите си, а скоро Миков и Малинов ще дадат обща пресконференция за “Дума”.

Сподели:
 Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този  и.ф. шеф на ДАНС

Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този и.ф. шеф на ДАНС

„Ако Невзоров участва в процеса срещу Коцев със запазена в тайна самоличност, това е хипотеза, която законът изрично посочва при какви условия тази мярка се взема. Не е ясно каква е тази опасност“, заяви той.

Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна

Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна

Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума

Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор

Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор

„Това е поредният списък, в който политиците се опитват да вкарат институцията на омбудсмана, което за мен означава, че това е поредният опит тя „да се изцапа.“

Коментари (0)