Според него след знаковите обири на столичния кмет Фандъкова и шефа на БАН акад. Воденичаров сега идва ред на знакови убийства.
„При положение, че кметицата на София се ползва от охраната на НСО! Очевидно мафията дава знак на обществото, казва: никой не е застрахован вече, така да знаете, не ни пречете... Всичко това можеше да се очаква, като ответна реакция, след като държавата абдикира от борбата с организираната престъпност. Факт е, че едно от първите действия на правителството "Орешарски" бе закриването на ГДБОП. Етнокомунистите дадоха ясен знак, че определени сегменти на мафията няма да бъдат закачани и че отново ще получат чадър срещу наказателно преследване, с какъвто винаги са се ползвали... Защо? Много просто - спонсорите трябва да компенсират предизборните си разходи...”, коментира адвокат Василев, който е и бивш агент в НСС.
Още от България
Николай Ненчев и Цвета Кирилова първа кандидатпрезидентска двойка
Убедени сме, че от днес всички демократи трябва да започнем открит разговор и да търсим пътя към единството, казват двамата претенденти за първия пост в държавата
Три антикомунистически организации свикват нощно бдение срещу закриването на Комисията по досиетата
Историческата памет не е въпрос единствено на миналото - тя е фактор за националната сигурност, казват организаторите на протеста
ЕС постави краен срок на България да се справи със свръхдефицита
Европейските ни партньори държат да бъдат взети съответните мерки заедно с проектобюджета за 2027, който да бъде представен на Комисията и на евродепутатите