19 Май, 2026

Енчев нарече Ненчев "скрит фашист"

Енчев нарече Ненчев "скрит фашист"

Депутатът Велизар Енчев бе изгонен от пленарната зала. Причината е, че той нарече военния министър Николай Ненчев "криптофашист".Повод за речта на Енчев бе обсъждане на закон, който цели да се премахне давността на престъпленията на ръководни кадри по време на тоталитарния режим.

Лидерът на новата партия „Българска пролет“ защити Народния съд, тъй като той бил в резултат на международни договорености. В същия този съд 80 процента били земеделци.

Преди това депутатът от ГЕРБ Методи Андреев каза, че много от БСП били скрити комунисти. Това стана повод за Велизар Енчев да контраатакува, че във властта имало скрити фашисти, т.е. криптофашисти. Земеделците от БЗНС, които сега са в Реформаторския блок, били такива.

Следователно и военният министър Ненчев, който е лидер на БЗНС, бил фашист.

Последва реакция на председателстващия заседанието Димитър Главчев, който спря микрофона на Енчев и заяви, че го отстранява от заседанието на основание чл. 156, ал. 1 от правилника на парламента.

Сподели:

Коментари (0)

Радев се среща с представители на търговските вериги

Радев се среща с представители на търговските вериги

Срещата е част от цялостния подход на правителството при формирането и прилагането на мерки за овладяване ръста на цените, казват от Министерския съвет

Стартира дарителската кампания за годишното поклонение в памет на жертвите на концлагера „Белене“

Стартира дарителската кампания за годишното поклонение в памет на жертвите на концлагера „Белене“

Тази година поклонението ще се проведе на 6 юни 2026 г., събота от 11,30 ч., на мястото на бившия Втори обект на остров Персин

Двойна игра: Анализатор с остър коментар за посланията на Радев

Двойна игра: Анализатор с остър коментар за посланията на Радев

Цветан Кръстев поставя под въпрос последователността в сигналите, които държавният глава изпраща към Запада и у нас