11 Февруари, 2026

"Енерго Про" алармира за скандална схема за източване на дружеството

"Енерго Про" алармира за скандална схема за източване на дружеството

"Енерго Про" алармира за скандална схема за източване на дружеството. Изпълнителният директор на дружеството Стефан Абаджиев обвини варненския адвокат Красимир Тодоров, че чрез фалшифициране на документи и пълномощни е успял да отнеме около 2 млн. лв От ЕРП-то твърдят, че безскрупулният подход на Тодоров стигал дотам, че да присвоява дългове на мъртъвци. Това каза пред ТВ7 изпълнителният директор на дружеството Стефан Абаджиев.

По думите на Абаджиев Тодоров използвал много умело "вратички в закона" и успявал да разбие един дълг на десетки фирми, което води до реализиране на също толкова дела за електроразпределителното дружество и съответните разходи по тях. Абаджиев даде пример с дълг от 1 354 лв. като дружеството реално изплаща около 28 000 лв. Делата на адвокат са хиляди.

Тодоров от своя страна категорично отрича да е присвоявал нечии дългове. Позицията на адвоката е, че се води война срещу него и от дружеството искат да го елиминират. Имал доказателства за това и в отговор на техния удар им готви нови 100 дела.

Сподели:

Коментари (0)

Д-р Любомир Канов: В поведението на замесените в случая „Петрохан” няма признаци за психоза

Д-р Любомир Канов: В поведението на замесените в случая „Петрохан” няма признаци за психоза

"Остават много тайнствени неизвестни аспекти на това иначе перфектно по Аагата Кристи групово убийство и самоубийство"

Очаква се Йотова да обяви своя избор за служебен премиер

Очаква се Йотова да обяви своя избор за служебен премиер

Възможна дата за изборите е 19 април, което означава, че служебният кабинет би трябвало да бъде назначен до 19 февруари, за да организира изборите в двумесечен срок

Значителна облачност преди обяд, положителни дневни температури, слаб вятър от юг

Значителна облачност преди обяд, положителни дневни температури, слаб вятър от юг

Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 29 мин. и залязва в 17 ч. и 53 мин. - продължителността на деня е 10 ч. и 24 мин.