13 Януари, 2026

Ерджан Ебатин: Референдумът не е в интерес на избирателя на ДПС

Ерджан Ебатин: Референдумът не е в интерес на избирателя на ДПС

ДПС не одобрява състава на правителството, заради участието на Обединените патриоти в него. Участието им в кабинета е опасно за страната."Основната причина е участието на Обединените патриоти в правителството, тъй като конструкцията на кабинета не е на база на някакви европейски принципи и стандарти. В Европа националистите са в изолация. На базата на нестабилния регион, аз и колегите ми смятаме, че тяхното участие е опасно. Такъв тип правителство не е с проевропейска конструкция." Това заяви в студиото  на "Денят започва" по БНТ депутатът от ДПС Ерджан Ебатин. 

 "Оставаме в сферата на политическите страсти. Обществото няма повече търпимост към такова поведение от страна на политиците. Трябва да намерим по основните политики допирни точки."
Ебатин коментира и евентуалните предложения за въвеждане на мажоритарна избирателна система. Спроед него тази система не е справедлива.
Ние имаме точно определена политическа позиция. Този референдум не е в интерес на избирателя на ДПС, защото е хубаво всяка една представителна част от обществото да бъде представена и в НС. Тази система не е справедлива по отношение на представителността на определени групи в обществото. Освен това в общините се създават условия, хора, които са местни величия да управляват процеса, но резултата от референдума ясно показа показа, че хората не са доволни от икономическото състояние и собственото си благосъстояние и ние политиците трябва да променим нещата", заяви той.

Сподели:

Коментари (0)

Радев обяви кога връчва втория мандат

Радев обяви кога връчва втория мандат

Втората възможност за съставяне на правителство обаче също изглежда обречена след изявленията на лидерите на ПП-ДБ

Трифонов към РСМ: „Насила хубост не става“, ще мечтаете скришом да имате български паспорти

Трифонов към РСМ: „Насила хубост не става“, ще мечтаете скришом да имате български паспорти

"Преди много години съм бил в Скопие и никога няма да забравя как се стъписах, когато видях пред българското посолство, на отсрещната стена, огромен надпис с големи черни букви: „Бугари мрете“.. Ще гледате Европейския съюз през крив макарон. Щото, обективно погледнато, вие точно това заслужавате."

Андрей Райчев: Не знам дали Радев ще играе на изборите, но знам коя е последната му спирка

Андрей Райчев: Не знам дали Радев ще играе на изборите, но знам коя е последната му спирка

Не е въпросът да правим сглобка, а да има лидер, който да кара влака, за да върви държавата напред, смята социологът