"Вчера, в първия ден от въвеждането на зелените билети като мярка срещу замърсяването на въздуха в София, са продадени между 18 и 20 хил. билета", отчете столичният зам.-кмет по транспорта Евгени Крусев пред бТВ
По думите му зелените билети не са свършили, каквито сигнали имаше.
"Възможно е на отделни шофьори в градския транспорт те да са свършвали, но са били зареждани в хода на деня", каза Крусев и добави, че са отпечатани 100 хил. зелени билета.
"Още след първия призив на Общината да се ползва градският транспорт средно дневно са продадени около 4000 – 5000 еднократни билети за пътуване в повече. За зелените билети ни трябва още малко време, за да направим съответните разчети и сравнения", посочи той.
Според него обаче увеличението на пътниците в градския транспорт ще е безспорно.
"Решението за въвеждане на зелен билет вчера беше взето на база съответните анализи за предходни дни и прогноза за следващи дни, посочи зам.-кметът. Прогнозите се правят след анализ на данните от сензорите на Министерството на околната среда и водите, които следят ежечасно обстановката. Отделно Столичната община има разработена система и с БАН, която прогнозира на база климатичните прогнози. Когато се съпоставят тези две прогнози, се взема съответното решение за активиране на отделните мерки", обясни той.
За една от мерките, предвидени от Общината – ограничаване навлизането на превозни средства в централната градска част, Крусев посочи, че в краткосрочен план е предвидено обособяването на буферни паркинги в периферията на столицата до основни пътни артерии. По-устойчивата мярка е изграждането на буферните паркинги покрай метростанциите –навсякъде в крайните станции, където това е възможно, се изграждат буферни паркинги.
Още от България
Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този и.ф. шеф на ДАНС
„Ако Невзоров участва в процеса срещу Коцев със запазена в тайна самоличност, това е хипотеза, която законът изрично посочва при какви условия тази мярка се взема. Не е ясно каква е тази опасност“, заяви той.
Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна
Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума
Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор
„Това е поредният списък, в който политиците се опитват да вкарат институцията на омбудсмана, което за мен означава, че това е поредният опит тя „да се изцапа.“