6 Декември, 2025

Евгений Михайлов: Етническата карта се разиграва винаги от ДС и БКП/БСП

Евгений Михайлов: Етническата карта се разиграва винаги от ДС и БКП/БСП

Комунистическата партия използваше етническата карта, наричаше демократите от СДС, „турци с фесове”, защото защитавахме една репресирана общност. Това обяви по bТВ кинорежисьорът Евгений Михайлов. Той припомни на събеседника си Красимир Премянав, че неговата партия е заигравала винаги с турците и мюсюлманите.

Първо им отнеха насила имената, после искаха да забранят ДПС, а след това се прегърнаха и до сега от правителството на Любен Беров управляват заедно, заяви Михайлов.

Премянов се опита да избяга от неприятната темата, призовавайки, че трябва да се обединим и да спрем да разчистваме сметките на прадядовците си. Той посочи, че трябва да внимаваме с етническата карта. Според него законодателна грешка е да се връщат религиозни имоти, които имат културно предназначение.

Етническата карта винаги се е разигравала от ДС и БКП, която се прекръсти на БСП. Готов съм да загърбим миналото, но това не става по начина както искат БСП и ДПС. Ето и сега в Рибново се разиграват етнически чистки и неморално е да се твърди, че етническият мир се крепи на ДПС. Той се крепи на толерантността на българския народ. Движение „22 септември” е внесло в парламента законопроект, с който настояваме за престъпленията на комунистическия режим да няма давност. Интересно ще бъде да видим как ДПС, днешните съюзници на БСП ще гласуват, акцентира бившият депутат.

Сподели:

Коментари (0)

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

Столичната дирекция на вътрешните работи предостави уточняваща информация за лицата.

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Той добави, че от месеци забелязва несъответствия в поведението на ръководството, но чашата е преляла след последното заседание, проведено вечерта преди масовите протести.

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

"Закриването на Комисията по досиетата е закъсняло, а едни 10 милиона просто си отлитат. Няма причина БСП да променя позицията си за Комисията „Сорос“, смята той