29 Март, 2026

Евгений Михайлов: Костинбродският случай е манипулация, подготвяна един месец

Евгений Михайлов: Костинбродският случай е манипулация, подготвяна един месец

Повдигнатото през седмицата обвинение на бившия секретар на Министерския съвет Росен Желязков, Спасов коментира така.

Трябваше наистина прокуратурата най – накрая да покаже някаква резистентност . След като е повдигнато обвинение сега, всякаква секретност вече трябва да отпадне от това дело. Собственикът на печатницата да се види на кого е звънял. Да не се концентрираме само върху дърветата, а да видим гората. От това събитие в Костинброд проличаваха два големи проблема – честността на изборите и ролята на прокуратурата. Това са два проблема, диспутът, за който на мен ми липсва в парламента. А парламентът се е превърнал в италианска перачница, в която се вдигат скандали, без да се говори за съществените неща, каза Спасов. Юристът допълни още, че прокуратурата трябва да страни от политическо въвличане, в какъвто и да е казус, включително и от бездействия по казуси.

Костинбродският случай поставя въпроса пред прокуратурата, на който Цацаров да отговори, наред с въпроса за бездействието по "Мишо Бирата", каза Спасов.

Според социолога Андрей Райчев, има съюз между "Атака", ДПС и БСП и предметът на този съюз е Борисов и неговото политическо унищожение.

Дълбоко съм убеден, че когато видят едни слаб Борисов насреща си, а това идва скоро, той ще се разпадне. Историята от 11 май предопредели това, което се вижда в момента в страната. И трите партии се убедиха, че имат срещу себе си човек, който нарушава правилата на демокрацията, и се решиха да направят всичко възможно, само и само да го отстранят от власт. Това го виждаме доста успешно да се осъществява в последните шест месеца, каза Райчев.

Според режисьора Евгений Михайлов случката в Костинброд е фалшификация на изборите.

Тя дава отражение и до ден днешен върху целия политически живот, върху състава на парламента, върху протестите на хората. Тази огромна манипулация беше извършена и подготвена в продължение на близо един месец. И основания за тези ми твърдения даде словоохотливостта на Мая Манолова, каза Михайлов.

 

Сподели:

Коментари (0)

Гюров: Правителството въвежда голям пакет от мерки с една ясна цел

Гюров: Правителството въвежда голям пакет от мерки с една ясна цел

Започнахме преговори с Европейската комисия за допълнителна подкрепа от 50 милиона евро за транспортния сектор, допълва той

Може ли държавата да се справи с подривната руска намеса в изборите за парламент?

Може ли държавата да се справи с подривната руска намеса в изборите за парламент?

Не ни трябва просто мониторинг и констатации за руско проникване, а решителни действия за превенция и за бързо реагиране

Янкулов: Пълна лъжа е, че Андрей Гюров не е легитимен премиер?

Янкулов: Пълна лъжа е, че Андрей Гюров не е легитимен премиер?

"Началникът на затвора в София е преценил, че вероятно желае да поеме някаква морална отговорност за това, което се случи покрай историята с поисканото предсрочно освобождаване на господин Банев и подаде своята оставка, която аз съответно приех", обясни той