28 Юли, 2026

Европа свалила доверието от ГЕРБ

Европа свалила доверието от ГЕРБ

Той припомни, че негативните сигнали започнали да се получават от Франция още през 2010 г., а правителството обеща със сигурност, че България влиза в Шенген през март 2011 г., оставало само една стена на граничен пункт да се боядиса. Всеки следващ негативен сигнал от различни европейски страни пък се приемал с усмивка или пренебрежение.

Възниква логичният въпрос – защо се обвързва Шенген с борбата с организираната престъпност и корупцията, попита риторично лидерът на БСП и продължи: Защо, ами защото след първоначалните окуражаващи признаци на все повече държави и институции стана ясно, че резултати няма - истински, системни резултати. Че се правят показни арести, ПР акции, но наред с това има огромна селекция и че всъщност държавата се превръща в част от механизма и на корупцията, и на организираната престъпност, при това като система, система, която прониква навсякъде, във всички обществени поръчки, в цялото законодателство, каза Станишев и посочи: Защото неслучайно независими наблюдатели, като Института за модерна политика констатират 80 лобистки закона, обслужващи конкретни икономически интереси в различни сектори, закони, гласувани от мнозинството. И когато има интерес, обслужен, има някой, който е получил парите, за да може този интерес да получи печалби, коментира още Сергей Станишев.

Сподели:
Ивайло Мирчев: Кандидатурата на Йотова изглежда като операция „Радев, трети мандат“

Ивайло Мирчев: Кандидатурата на Йотова изглежда като операция „Радев, трети мандат“

"Може би защото Радев се чувства най-комфортно сред хора, които отразяват неговия образ и потвърждават централната му роля", казва той

След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за  живота ѝ

След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за живота ѝ

Предстои да му бъде повдигнато обвинение за опит за убийство с особена жестокост и по особено мъчителен за жертвата начин

Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин

Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин

Катерът на "Гранична полиция" е направил общо 20 курса за превозването им

Коментари (0)