8 Декември, 2025

Европарламентът свали имунитета на Станишев

Европарламентът свали имунитета на Станишев

Европейският парламент гласува свалянето на имунитета на българския евродепутат Сергей Станишев като част от ускорена процедура, която беше приложена по изрично негово настояване, изпратено до членовете на Комисията по правни въпроси на ЕП.

На заседание на правната комисия в понеделник, Станишев информира колегите си, че в два последователни мандата като народен представител се е отказвал доброволно от имунитета си, за да бъде даден ход на делото. Той припомни, че Прокуратурата е отправила към него предложение за извънсъдебно споразумение и за плащане на административна глоба. Станишев обаче е отказал, тъй като държи да изчисти името си и българският съд да се произнесе по абсурдните обвинения срещу него.

Припомняме, че през 2009 година беше оказан силен политически натиск за стартиране на делото срещу тогавашния лидер на БСП Сергей Станишев.

През 2009 г. беше създадена и специална парламентарна комисия, известна като "анти-Станишев", която в крайна сметка не успя да постигне политическите цели, за които беше създадена.

Сподели:

Коментари (0)

Стойчо Стойчев: Протестът няма лидерство, не може да излъчи алтернативно управление

Стойчо Стойчев: Протестът няма лидерство, не може да излъчи алтернативно управление

Протестиращите мотат да свалят това управление, но при липсата на политическа посока не могат да предложат друг управленски модел

Цветлин Йовчев: Убеден съм, че целта на вандалите беше да се предизвика насилие

Цветлин Йовчев: Убеден съм, че целта на вандалите беше да се предизвика насилие

Той оцени като положително поведението на МВР, с което не се е допуснало преследване на протестиращи на 1 декември в София. Бившият председател на ДАНС и бивш вътрешен министър сподели и за слабостите на полицейската охрана.

Бобчева: "Софекострой" се грижи да нормализира почистването на сметта в “Люлин”

Бобчева: "Софекострой" се грижи да нормализира почистването на сметта в “Люлин”

По данни на „Софекострой“, на които от 1 декември официално е възложено обслужването на района, до края на текущата седмица в „Люлин“ ще събират смет 6 специализирани камиона