5 Февруари, 2026

"Евророма" на Цветелин Кънчев напуска Коалиция за България

"Евророма" на Цветелин Кънчев напуска Коалиция за България

"Евророма" обсъжда да напусне Коалиция за България. Занапред има вариант да продължим самостоятелно или да търсим и нов партньор, казва в интервю за "Преса" председателят на партия "Евророма" Цветелин Кънчев.

"Ние, от „Евророма", не сме взели решение и не съм сигурен дали ще продължим да участваме в коалицията. До дни свиквам националния ни съвет и ще видим какво ще правим. Но колегите ми са крайно недоволни и твърдят, че в БСП има много високомерие, че там страдат от звездна болест. Те твърдят, че не омаловажавали нашия принос, но в действията си показват друго. А в Библията е казано: По делата ще ги познаете", каза Кънчев.

Според Кънчев Сергей Станишев е закъснял много с някои кардинални решения. Скандалите им не са тайна за никого и те вече не са новина за обществото, казва той. По думите му в столетницата нямат проблем с АБВ и тези, които отидоха при Георги Първанов, а с онези, които все още не са отишли в партията на президента.

Цветелин Кънчев разказа още: "Преди да се разделим с ДПС, седнахме да поговорим с големия според мен политик в България Ахмед Доган. Тогава аз му казах, че дребните интриги в ДПС ми идват в повече и затова е редно да се разделим. Той обаче ми отговори така: „Братко мой, вярвай ми, че там, където си решил да отиваш - при БСП, ще разбереш истинския смисъл на думата интрига."

Така той коментира възможността за коалиционно управление в България. Кънчев смята, че ще мине много време, преди коалиционните отношения да добият по-модерен и европейски вид. Коалиции, с ясни правила и коректност, тук засега са само въжделение, каза той и добави: Ахмед Доган винаги е казвал, че един партньор трябва да е предвидим. Също така - далновиден и перспективен. Така че много внимателно ще решаваме. Но предпочитаме да сме с партиите вляво и в центъра. Нашият девиз е „Партньори - да, но слуги - не".

Сподели:

Коментари (0)

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Президентът на Европейската централна банка поздрави управителя на Българската народна банка на първото му заседание по паричната политика, след като България се присъедини към еврозоната преди малко повече от месец

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Освен пътеписни разкази, читателите могат да открият конкретни насоки за намиране на евтини самолетни билети, планиране на маршрути и ориентиране

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Бившият председател на парламента припомни, че при тогавашния избор са били въведени ограничения за 35 секции в държави извън ЕС, девет дни преди изборите за президент