22 Декември, 2025

Faktor позна: Ген.Коджейков става шеф на “Южен поток”

Faktor позна: Ген.Коджейков става шеф на “Южен поток”

Началникът на Националната служба за охрана ген. Тодор Коджейков, който преди месец подаде изненадващо оставка по лични мотиви, най-вероятно ще оглави сигурността в компанията "Южен поток-България".

Информацията, която първа публикува Faktor.bg само два дни, след като стана ясно, че генералът напуска НСО, бе потвърдена от депутати от БСП и ДПС, запознати с рокадите по високите етажи на властта пред "Преса".

Припомняме, че ген. Коджейков подаде оставка на 27 февруари по "лични причини". За напускането му съобщи президентът Росен Плевнелиев, като изтъкна лични мотиви. Заедно с Коджейков поиска да си тръгне и единственият му заместник, полковник Калин Иванов.

Преди това Тодор Коджейков е личен охранител на Бойко Борисов. Поста шеф на НСО пое при служебния кабинет на Марин Райков. 

Сподели:

Коментари (0)

Железопътна инфраструктура избра строителите по два проекта на Коридор 8

Железопътна инфраструктура избра строителите по два проекта на Коридор 8

За изпълнител на проекта „Модернизация на железопътната линия София – Перник – Радомир, жп участък Перник - Радомир“ на първо място се класира ДЗЗД „ИСПА“ с договорна цена 421 283 219 лв. без ДДС

Отиде си проф. д-р Ангел Димитров – знаково име в акушерството

Отиде си проф. д-р Ангел Димитров – знаково име в акушерството

Лекарят е бил дългогодишен началник на Родилна клиника в СБАЛАГ „Майчин дом“ и национален консултант по акушерство и гинекология

България се прощава с Боян Радев: първият ни двукратен олимпийски шампион

България се прощава с Боян Радев: първият ни двукратен олимпийски шампион

Двукратният ни олимпийски шампион по борба, Боян Радев, е обявен за дарител номер 1 на Националния исторически музей, в който има специална зала на негово име