По първоначална информация лицето отговаря на описанието на един от братя Галеви, които също са Дупница, срещу него има издадена присъда в България и е издирван от Интерпол, съобщава Би Tи Ви.
Описанието съвпада с това на Пламен Галев и Ангел Христов, известни като братя Галеви, но все още не е ясно дали арестуваният е един от двамата.
Българинът, който се разхождал със свой сънародник в Милано, се намира в затвора в Сан Виторе в очакване да бъде екстрадиран.
Мъжът с пазена под секрет самоличност се намира в затвора в Сан Виторе в очакване да бъде екстрадиран.
Пламен Галев и Ангел Христов получиха по 5 години затвор заради ръководене и участие в банда за рекет. На 3 май тази година Върховният касационен съд окончателно ги призна за виновни. След като научиха присъдите си, двамата изчезнаха.
Още от България
Георги Георгиев: България излиза от Сивия списък за пране на пари - огромен успех!
Страната ни е изпълнила 40 от общо 40 специфичните препоръки на мехдународната организация FATF
ВСС назначи Мариан Маринов за изпълняващ функциите директор на НСлС
Не са постъпили предложения за избор на титулярен директор
България е отчела най-високата годишна инфлация в Еврозоната
За целия Европейски съюз годишната инфлация през май е достигнала 3,3 на сто спрямо 3,2 на сто през април