"Ще уважа молбата за оставка на арх. Диков", заяви кметът на Столична община Йорданка Фандъкова във връзка с обявената от арх. Петър Диков новина, че подава оставка като главен архитект на София, предаде „Фокус”.
„Аз имах предварителен разговор с арх. Диков. Той подаде молба за освобождаване от февруари месец 2016 година. Разбира се, ще уважа тази негова молба и в следващите дни ще започнем подготовка на процедура за обявяване на нов конкурс за главен архитект на София”, заяви Фандъкова.
По думите й, той е имал изключителна политическа подкрепа за реализирането на важни проекти, като метрото, околовръстния път и Южната дъга.
„За мен много добър резултат е и изработването на подробните устройствени планове за около 60% от града. Това, което очаквам от тук нататък, е да се ускори работата по изработване и приемане на подробни устройствени планове, както и много важната задача за промяна и предложения за промяна в общия устройствен план. Една задача, която екипът на арх. Диков изпълнява”, посочи Фандъкова.
„Дългогодишната работа е свързана и с негативи, които очевидно понякога пречат на работата и на изпълнението на ангажиментите. Арх. Диков успя да подготви и да дигитализира голяма част от дейността на направлението. Това трябва да продължи, но са необходими и промени, за да се подобри работата на направлението”, коментира още столичният кмет.
Още от България
Гълъб Донев: Закриваме Комисията по досиетата защото агентите за проверка са малко, а щатът на Комисията е раздут
Вицепремиерът обясни и каква е философията на бюджет 2026, като изтъкна, че най-кресливи са тези, които са им оставили едно много лошо наследство
Христо Панчугов: Позицията на кабинета - налага се да похарчим едни пари, е откровено безобразие
Когато говори за мир, посланието на Радев е - Украйна да се предаде, да умре, а хората да спрат да се борят за свободата си, подчертава политологът
Днес е първият протест срещу управлението на Румен Радев – изходът зависи от нас
Правителството ще продължи неотклонно своите политики, прикрити зад познатите пропагандни клишета с дефанзивно ударение: „защита на националния интерес“, „защита на българския суверенитет“, „защита на българския патриотизъм“, но чрез тях ще обслужват руските геополитически интереси