27 Февруари, 2026

Фараонът Ралчев преметнал наивници с 1 милион

Фараонът Ралчев преметнал наивници с 1 милион

 

Софийската градска прокуратура (СГП) внесе в съда обвинителен акт срещу двамата измамници. Обвиненията са за незаконно банкиране и ако бъдат признати за виновни, присъдите им ще са от 5 до 10 г.

Пирамидата на Ралчеви стана известна през 2011 година, когато бандити обраха частния трезор на Ралчеви в София. Оказа се тогава, че обраният рано сутринта трезор е собственост на фалирал бизнесмен.

Докато течеше огледа на местопрестъплението, започнаха да се събират спестители, поверили парите си на брата и сестрата срещу висока лихва.

Един от потърпевшите, който изгорял с 20 000 лева разказва, че лихвата на тримесечие върху дадените пари била 2.4% и така според неговите сметки той би трябвало да вземе около 80 000 лева.

Когато обаче станало ясно, че Ралчев е фалирал, се оказало че той няма никакво имущество на свое име и следователно исковете срещу него няма с какво да бъдат обезпечени.

Пирамидата е съществувала цели 13 г., а завлечените средства са над 1 милион лева. Сега десетина от измамените са си извадили изпълнителни листове и чакат да видят какво ще бъде решението на съда.

 

Сподели:

Коментари (0)

Министър Христанов: Известих премиера за заплаха за националната сигурност

Министър Христанов: Известих премиера за заплаха за националната сигурност

Министърът на земеделието отказа да даде подробности за този сигнал. Той вече внесе сигнал в прокуратурата за злоупотреби за близо половин милион лева, свързан с т.нар.“златна фадрома”.

"Възраждане" се жалват: Андрей Гюров няма да се яви никога на парламентарен контрол

"Възраждане" се жалват: Андрей Гюров няма да се яви никога на парламентарен контрол

Това заяви пред журналисти в парламента заместник-председател на ПГ на „Възраждане" Петър Петров

Предсрочни избори: ЦИК решава за съставите на районните комисии

Предсрочни избори: ЦИК решава за съставите на районните комисии

Междувременно продължава и регистрацията на партиите и коалициите за участие в предсрочното гласуване на 19 април