8 Юни, 2026

Фидосова шикалкави, не е подала молба, за напускане на парламента

Фидосова шикалкави,  не е подала молба, за напускане на парламента

До 17,30 часа в края на тази работна седмица в петък, в деловодството на парламента е нямало входирана молба от Фидосва. Това разкри шефът на НС Михаил Миков. Той бе категоричен, че трябва да бъде спазена процедурата – първо герберката да подаде молба, че желае да напусне парламента, а след това депутатите трябва да гласуват освобождаването й.

Колеги на Фидосова от ГЕРБ коментират, че тя може би няма да напусне НС, заради имунитета си. В кулоарите на парламента упорито се говори, че тепърва предстои да бъдат разкрити далавери, свързани с професионалната квалификация на Фидосва, за които тя ще бъде привлечена като обвиняема.

Искра Фидосова обяви, че напуска ръководството на партия ГЕРБ и депутатското си място, след разкритията за тайния бележник на шефа на Комисията по конфликт на интереси. От него стана ясно, че институцията е била използвана за саморазправа с неудобни политически опоненти, а Фидосова е давала указания към кого да бъдат насочени наказателните акции. Скандализиран от действията й Бойко Борисов разкри, че след сериозен разговор я принудил да обяви, че подава оставки.

Сподели:
Радан Кънев не влезе в интригата на Атанас Атанасов, остава кандидат за лидер на ДСБ

Радан Кънев не влезе в интригата на Атанас Атанасов, остава кандидат за лидер на ДСБ

"Винаги съм бил убеден, че вътрешнопартийното общуване се осъществява на партийни форуми, а не в публичното пространство", казва Кънев

БСП: Даваме три месеца на Радев

БСП: Даваме три месеца на Радев

"Искаме прозрачност за ключово важни решения. Въпросът за визите няма връзка със самолетите“, коментира Крум Зарков

БЗНС осъди опитите България да бъде превърната в център на омраза срещу украинския народ

БЗНС осъди опитите България да бъде превърната в център на омраза срещу украинския народ

"За да успее властта на Радев да се представи като миротворец във външнополитически план, към българското общество са насочени множество координирани и очевидно добре финансирани стратегии за формиране на негативни нагласи срещу Украйна", пише в декларацията

Коментари (0)