3 Август, 2026

Фондация „Ханс Зайдел“ притеснени от политическата ситуация в България

Фондация „Ханс Зайдел“ притеснени от политическата ситуация в България

Цветанов направи кратък анализ на обществено-политическата ситуация в България. По време на срещата в Мюнхен бяха обсъдени досегашните съвместни инициативи между Сдружение ГЕРБ и фондацията в различните секторни политики. Д-р Петер Витерауф изрази задоволство от приемането на Сдружение ГЕРБ за член на Центъра за европейски изследвания към ЕНП.

Сдружението е първото в България, което се присъединява към европейското семейство на дясно-центристките фондации. Цветанов и ръководителят на фондацията договориха и съвместните инициативи през 2014 г. Основният акцент ще бъде провеждането на национални кръгли маси по отделните секторни политики с участието на експерти от Бавария. Целта е повишаването на капацитета на партията и затвърждаването на основните европейски ценности и перспективи за България. Ръководството на фондация „Ханс Зайдел“ изтъкна съществения принос на правителството на Бойко Борисов и ГЕРБ за утвърждаването на България като надежден европейски партньор.

По време на срещата бяха обсъдени и проблемите, свързани с имиграционния и бежански поток към Европа, както и предизвикателствата, пред които е изправена България. В същото време беше изразена тревога от тежката политическа ситуация в България и непрозрачните политически решения, станали причина за продължаващите вече над 170 дни протести срещу управлението на Тройната коалиция на БСП, ДПС и Атака.

 

Сподели:
Проф. Чуков: Мигрантска криза в Испания е чиста политика

Проф. Чуков: Мигрантска криза в Испания е чиста политика

По повод на конфликта в Близкия изток арабистът не вижда бърз пробив и реално прекратяване на конфликта

Проф. Константинов: С машини като нашите гласуват само в Индия, Бутан, Бразилия, Венецуела, никъде в Европа

Проф. Константинов: С машини като нашите гласуват само в Индия, Бутан, Бразилия, Венецуела, никъде в Европа

Според математикът това е една абсолютна болест, заради която ще бъдат отблъснати поне 500 000 избиратели

Даниел Вълчев: Искам ясно да кажа - няма да участвам в президентските избори

Даниел Вълчев: Искам ясно да кажа - няма да участвам в президентските избори

Изведнъж хора като мен излязоха партийни кандидати. Това е изключително смешно. Честно казано малко и тъжно, изтъкна още бившият министър на образованието

Коментари (0)