19 Август, 2026

Г. Близнашки: В момента олигархията се опитва да овладее съдебната власт

Г. Близнашки: В момента олигархията се опитва да овладее съдебната власт

"Който и да сложиш на мястото на Христо Иванов ще е по-добре. Лошото е, че Екатерина Захариева идва от същите среди, приятелския кръг на Росен Плевнелиев и олигарха Прокопиев, които се опитват да налагат волята си", коментира бившият служебен премиер Георги Близнашки за ТВ7. 

"Имахме сблъсъци с г-жа Захариева, но аз бързо я вкарах в правия път. Лошо е, че тя не е компетентна за такава реформа, защото е един провинциален юрист", продължи с квалификациите той. 

"Бойко Борисов добре се справи със ситуацията, има явна агресия срещу него от тези среди. Най-лошото, което стана в съдебната система е, че те я политизираха, това е немислимо", заяви той. 

"В момента олигархията се опитва да овладее съдебната власт, за да не бъдат съдени. Всичко, което се случва е абсурдно. Речта на Лозан Панов е абсурдна. Не може да плашиш народните представители, кой си ти, какво искат той да полага клетва пред Иво Прокопиев ли", попита Близнашки. 

"Кризата в съдебната власт се задълбочава с всеки ден. Питам се на кой Господ служат протестиращите съдии. Всеки си търси извинение за провалите. Христо Иванов сменяше мнението си всеки ден, той подаде оставка заради Яневагейт. Радан Кънев е смешен, не може да изведе партията си в опозиция даже", смята той.

Сподели:
Затвориха аквапарк във Варна, злосторници са повредили умишлено съоръженията

Затвориха аквапарк във Варна, злосторници са повредили умишлено съоръженията

"За нас най-важна е безопасността на всеки посетител, затова аквапаркът във Варна временно няма да работи, докато не отстраним всички щети"

МВнР, във връзка със задимяването от сръбските пожари: България предложи помощ на Сърбия

МВнР, във връзка със задимяването от сръбските пожари: България предложи помощ на Сърбия

Посолството ни в Белград е връчило вербална нота с искане за информация относно огнището на пожара, намиращ се в трансграничен район

Нинова: Прогресистите намаляват минималната заплата, запазват тези в бордовете – огромен скандал!

Нинова: Прогресистите намаляват минималната заплата, запазват тези в бордовете – огромен скандал!

"Това е най- антисоциалното и най-антихуманно, некадърно и алчно правителство"

Коментари (0)