19 Август, 2026

Г. Коритаров: Местан се оказа преграда за рестартирането на Южен поток

Г. Коритаров: Местан се оказа преграда за рестартирането на Южен поток

"Конфликтът в ДПС беше предизвикан от опита на Лютви Местан да реализира публични и открити политики към евроатлантическите ценности, които да бележат своеобразна градация. Стартът на тази политика беше даден на пресконференцията след последните парламентарни избори, когато Местан каза, че Южен поток може да бъде рестартиран, ако Русия се върне към принципите на международното право и да възстанови суверенитета на Крим". Това заяви пред БНТ журналистът Георги Коритаров. 

"Местан показа, че би бил неудобна и невъзможна преграда пред рестарта на Южен поток. В словото на Доган излезе наяве, че Русия има намерение да си върне позициите в световната политика, дори с цената на силови мерки. Кремъл отказва да приеме критиките, че е окупатор. В същото време обаче никой не си направи труда у нас да попита Ахмед Доган какво се разбира под понятието "национални интереси", което се разработва с доктрини", коментира още Коритаров. По думите му нямало белези ДПС да се предоставя на Анкара. С изгонването на Местан пък движението показало на всички, че не е етническа партия, а е съставена от хора с турски имена, обременени от исторически комплекси, както и българската нация, която се върти около митологена че е роб, а не част от системата на Османската империя.

Сподели:
Затвориха аквапарк във Варна, злосторници са повредили умишлено съоръженията

Затвориха аквапарк във Варна, злосторници са повредили умишлено съоръженията

"За нас най-важна е безопасността на всеки посетител, затова аквапаркът във Варна временно няма да работи, докато не отстраним всички щети"

МВнР, във връзка със задимяването от сръбските пожари: България предложи помощ на Сърбия

МВнР, във връзка със задимяването от сръбските пожари: България предложи помощ на Сърбия

Посолството ни в Белград е връчило вербална нота с искане за информация относно огнището на пожара, намиращ се в трансграничен район

Нинова: Прогресистите намаляват минималната заплата, запазват тези в бордовете – огромен скандал!

Нинова: Прогресистите намаляват минималната заплата, запазват тези в бордовете – огромен скандал!

"Това е най- антисоциалното и най-антихуманно, некадърно и алчно правителство"

Коментари (0)