14 Май, 2026

Галъп: Бареков, Безуханова и Дончева ще са новите политически играчи

Галъп: Бареков, Безуханова и Дончева ще са новите политически играчи

Това прогнозират експерти от Галъп Интернешънъл, които коментираха новата политическата ситуация в страната и света в края на август, както и това, което се очаква да се случи през есента на нарочна пресконференция .   

Според Димитър Ганев в момента има политически вакуум, тъй като парламентарно представените партии  БСП и ДПС не мърдат от твърдите позиции, ГЕРБ отсъства, а Атака отчита спад в електоралната подкрепа.

Той е категоричен, че протестът сега няма конкретни изисквания. Единият вариант е да стане социален, подобно на протестите от февруари. Те обаче сериозно са ударили ГЕРБ, който е загубил мястото си на опозиция, смята пък Първан Симеонов и допълва, че през следващия политически сезон ще успее този, който превърне дефекта в ефект. 

Съдбата на ГЕРБ остава ключов въпрос, а появата на БАСТА, която се прави от бивши ГЕРБ-ери, всъщност е продължение на тежка вътрешнопартийна борба, но с други средства, коментираха още от Галъп.

Социолоът д-р Борис Попиванов на свой ред коментира поведението на президента Росен Плевнелиев. Според него напоследък той се  изказва по 2-3 пъти на ден по всички въпроси, но е влязъл в конфликт със собствените си ангажименти от предизборната му платформа. Според тях държавният глава е обещал да присъства в парламента при обсъждането на всички важни въпроси на страната, но с поведението си сам се е опровергал.

 

Сподели:

Коментари (0)

Времето се успокоява, но дъждът не си е тръгнал: какво ни очаква до края на седмицата?

Времето се успокоява, но дъждът не си е тръгнал: какво ни очаква до края на седмицата?

След дъждовете и захлаждането времето постепенно се стабилизира. Температурите в България остават между 17° и 22°, а до края на седмицата се очакват пролетни валежи и повече слънчеви периоди.

Смях в залата! Вицепремиерът без портфейл Иво Христов ще отговаря и за "стратегическото развитие"

Смях в залата! Вицепремиерът без портфейл Иво Христов ще отговаря и за "стратегическото развитие"

Преди дни той обяви, че ще отговаря за образованието, културата, спорта и туризма, като по думите му тези области могат да бъдат обединени в понятието на ООН "човешко развитие"

Трайков за "Боташ": Запълването на капацитета не решава проблема без предоговаряне на цените

Трайков за "Боташ": Запълването на капацитета не решава проблема без предоговаряне на цените

Рискът от недостиг на горива заради кризата в Близкия изток е малък