12 Януари, 2026

Гардът на Борисов стана постоянен шеф на НСО

Гардът на Борисов стана постоянен шеф на НСО

 Ген. Тодор Коджейков е новият шеф на Националната служба за охрана (НСО). До скоро той беше временно изпълняващ длъжността, но в навечерието на Великденските  празници президентът Росен Плевнелиев е подписал Указа за назначаването му. Това съобщиха за Faktor.bg от пресслужбата на държавния глава. 

На 24 април Министерски съвет предложи за началник на НСО да бъде назначен  генерал Тодор Коджейков, а за негов заместник - полковник Калин Иванов.

 След рокадите в службата след края на президентския мандат на Георги Първанов двамата изпълняваха временно тези длъжности.

Припомняме, че точно през този период се стигна до един от най-сериозните инциденти, свързани с НСО – нападението срещу Ахмед Доган. Заради случая бяха уволнени двама служители на службата. Единият от тях е полк. Георги Райков, който съди НСО заради отстраняването му. Като гаф на НСО беше окачествено и допуснатото подслушване на Бойко Борисов в дома му.

Служебното правителство и държавният глава Росен Плевнелиев, под чието разпореждане е службата, обаче са преценили да гласуват доверие на Коджейков, който бе назначен на ръководния пост в средата на миналата година.

Тогава Плевнелиев обясни, че обича хората да се доказват, затова ще изчака и след това ще прецени кой да оглави службата за постоянно.

 Коджейков е известен и като "бодигардът на Бойко Борисов", като се грижеше за сигурността му още от времето, когато Борисов бе главен секретар на МВР.

 

Сподели:

Коментари (0)

КЗП наложи глоба от 50 000 евро на мобилен оператор за нелоялна търговска практика

КЗП наложи глоба от 50 000 евро на мобилен оператор за нелоялна търговска практика

От КЗП напомнят на всички търговци, че не могат да ограничават или спират достъпа на клиентите до платени услуги, за да събират спорни или неоспорени вземания по други договори.

Има арестуван за вандалския акт срещу българското посолство в Скопие

Има арестуван за вандалския акт срещу българското посолство в Скопие

През последните години българите в Северна Македония са подложени на различни издевателства.

Ивайло Мирчев към Борисов: Никой не е плащал на протестиращите, свалиха ви хората

Ивайло Мирчев към Борисов: Никой не е плащал на протестиращите, свалиха ви хората

Това правителство, с което Борисов се гордее и нарича „най-доброто“, беше абсолютно подчинено на Пеевски, казва опозиционният лидер