28 Декември, 2025

Гарелов: Премиерът да се заеме персонално с блокадата на границата

Гарелов: Премиерът да се заеме персонално с блокадата на границата

Работата на транспортния министър е не само да ходи по границата, а и да не говори такива глупости по границата. Аз твърдя, че всички правят груба грешка. Това обяви в ефира на Нова телевизия журналистът Иван Гарелов по повод блокадата на границата ни от гръцка страна. 

Гарелов се аргументира така: „Когато нашите сега правят контрапротест, нали и ние така спираме движението? Вземете предвид тези, които протестираха срещу кабинета „Орешарски“. Те не се интересуваха можеш ли да стигнеш донякъде, с дете ли си, можеш ли да се прибереш. Казвам, че не трябва допълнително да усложняваме нещата“. „Затвориха нашия пункт, защото знаят, че ние сме слаби като позиция. Смятам, че министър-председателят трябва да се заеме персонално с този проблем, не по телефона", призова Иван Гарелов. Той обсъди темата заедно с бившия земеделски министър Мирослав Найденов.

„Смятам, че външният министър трябва незабавно да свика Съвета на министрите. Проблемът от чисто икономически наистина се превръща в хуманиратен“, на мнение е Найденов. Междувременно на Кулата от дни има километрична опашка от камиони. „Аз съм от вторник, от 7:30 вечерта. Натоварен съм от Австрия за Гърция. Мисля, че стоката има срок доставка, те трябва да ме пуснат, запали ми се телефонът“, коментира шофьор.

Сподели:

Коментари (0)

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Изработката на едно оръжие може да отнеме повече от месец – зависи от модела, украсата и сложността. При Христо всичко се прави от А до Я.

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Над планините облачността ще бъде променлива, по-често значителна. Главно в Стара планина ще има превалявания от сняг

 Иво Папазов: Мария Карафизиева – моята съпруга и голяма тракийска певица – ни напусна

Иво Папазов: Мария Карафизиева – моята съпруга и голяма тракийска певица – ни напусна

"Моля ви да уважите тишината и скръбта на семейството ни в този тежък момент. Поклон пред светлата ѝ памет", написа още той