Ловчанският владика Гавриил разби на пух и прах митовете за високосните години, които според някои поверия не са благоприятни. "Няма такова нещо, това е абсурдно и може да оглави класацията за най-голямата глупост. 2008 г. също бе високосна, но стана втора по висока раждаемост за последните 10 години. 2016-а е година като всяка друга. Винаги си има постни периоди преди Великден и Рождество Христово, в които църковни венчавки не се правят. Но като цяло църквата призовава младите да се венчават, да свиват семейни гнезда и да раждат деца, защото нашата страна има нужда от тях", казва владиката пред 24 часа.
Още от България
Нивото на Дунав при Галац спадна до 16 см - най-ниската стойност за последните 30 години
Островът в средата на реката близо до Галац се разраства както на дължина, така и на ширина и това принуждава ферибота, свързващ Галац с окръг Тулча, да заобикаля няколкостотин метра, за да избегне засядане
По Путински: И Радев поиска военна подготовка в училищата
В програмата на правителството е заложено учениците да придобият повече знания и умения за реакция при извънредни и кризисни ситуации, а предмета "Добродетели и религия" остава за учебната 2028/2029
Задимена е голяма част от община Трън, готвят се за възможно навлизане на огъня от Сърбия
Към настоящия момент не са установени огнища на пожар в България. На терен са разположени дежурни екипи, които следят обстановката и са в готовност за реакция.