20 Януари, 2026

ген. Атанасов: Касим Дал е подслушван за атентат срещу Местан и Пеевски

ген. Атанасов: Касим Дал е подслушван за атентат срещу Местан и Пеевски

Определени хора е трябвало да бъдат дискредитирани, а МВР и ДАНС са били инструмент за тези разработки. Бил е подслушван Касим Дал, като е оповестено, че е бил засечен "анонимен" сигнал за готвен атентат срещу Лютви Местан и Делян Пеевски, подготвян от него. Това каза бившият шеф на НСС ген. Атанас Атанасов пред БТВ.

Бившият депутат от ДСБ получил сигнала в пощата си, не знам дали е анонимен, защото има име, но адреса е на ДАНС, разказа в студиото Атанас Атанасов. 

Сигналът е за подслушване на политически противници на властта по време на кабинета на Пламен Орешарски, уточни генералът.Той прочете откъс от сигнала, в който се казва, че е създаден специален щаб, който да определя кой да бъде подслушван и кой е податлив на въздействие. Конкретно – бил е подслушван Касим Дал, тъй като е имало подаден анонимен сигнал до МВР за намерение от негова страна да организира покушение срещу Лютви Местан и Делян Пеевски.

Лично главният секретар се е разпоредил Дал да бъде подслушван. Днес с този сигнал ще отида при премиера Георги Близнашки и до службите, за да се проучи този случай и ако изнесените данни отговарят на истината да се предприемат следствени действия. От анонимния скандал става ясно, че службите са използвани за политически репресии и отстраняване на политически опонент, посочи Атанасов. Той е категоричен, че е имало превишаване на правомощия на служители. 

Огромен скандал беше и разпореждането за подслушване на президента Росен Пленелиев и беше сметен под чергата, а трябва да бъде разследван. Това е абсолютен скандал, в който са злепоставени дори СДОТО. Това е инструмент, който е последното средство, когато всяко друго разследване е дало положителни резултати. Според ген. Атанасов резултатите от тези разследвания ще възвърне доверието на хората и ще бъде гаранция за честни избори.

Политикът от ДСБ показа и писмо на шефа на ДАНС Писанчев до президентството, с което се иска информация за срещите на държавния глава.

Сподели:

Коментари (0)

Геновева Петрова: Важно е преди изборите партиите да кажат дали ще работят с Румен Радев

Геновева Петрова: Важно е преди изборите партиите да кажат дали ще работят с Румен Радев

Предстои да видим откъде ще привлече избиратели - сред симпатизантите на „Възраждане“, МЕЧ, „Величие“ или и от тези на ПП-ДБ, и част от негласуващите.

Атанасов за Радев: Конкурентът слезе на политическата сцена

Атанасов за Радев: Конкурентът слезе на политическата сцена

"Най-големият противник на претенцията на Радев за спасител на нацията са собствените му политически действия и позиции."

Христо Панчугов: Протестите върнаха Румен Радев в играта

Христо Панчугов: Протестите върнаха Румен Радев в играта

"Поведението на ПП-ДБ подсказва, че проект на Радев е единственият, с който те биха могли да правят каквато и да е коалиция, иначе са отхвърлили всички други."