10 Май, 2026

Ген. Атанасов: Не успях да спра изтичането на информация към сарайско-библиотекарските групировки

Ген. Атанасов: Не успях да спра изтичането на информация към сарайско-библиотекарските групировки

На брифинг в НС той заяви, че състоянието на сектор „Сигурност“ е незадоволително и може да доведе до заплахи за националната сигурност. Друга причина, поради която Атанасов напуска е, че не е могъл да попречи да изтича класифицирана информация. 

Според него, тази информация е насочена към сарайско-библиотекарските групировки и кръгове, които я използват. Също така ген. Атанасов е недоволен и от работата на МВР в борбата му с битовата престъпност. 

„Ние обещахме в предизборната си програма на нашите избиратели, че във всяко село ще има полицай, но към този момент това не се случва. Цели населени места са оголени от полицейско присъствие. За сметка на това в големите градове на определени места има пренасищане с полиция. По този начин не може да бъде преодолян проблемът с битовата престъпност“, заяви той. 

По думите му, в МВР се назначавали хора без нужните качества, секторът за сигурност се управлява ръчно от министър-председателя. 

Също така Атанасов смята, че СДВР ще бъде на последно място по разкриваемост на престъпления. 

Сподели:

Коментари (0)

ДБ: Оставаме единни, няма да допуснем подмяна с нов олигархичен модел

ДБ: Оставаме единни, няма да допуснем подмяна с нов олигархичен модел

В нарочна декларация формацията се обяви за "опозиция на свръхконцентрацията на власт", определя президентските избори през 2026 като ключова стратегическа битка за България

Сергей Станишев с първи оценки за кабинета "Радев"

Сергей Станишев с първи оценки за кабинета "Радев"

По неговите думи Румен Радев няма да бъде „втори Орбан“, докато остава верен на тезата "да извадим олигархията от властта", хората ще му прощават и слабости

ДБ обяви война на кабинета „Радев“, но остави отворена вратата за съдебна реформа

ДБ обяви война на кабинета „Радев“, но остави отворена вратата за съдебна реформа

По думите на съпредседателя на "Да, България" хората ще разберат, че може би става дума за подмяна на един олигархичен модел с друг