Очевидно е, че БСП не може да свали от власт ГЕРБ
„Това беше първото явяване на Демократична България на избори. Резултатът ни е задоволителен, при положение, че нямаме представители в институциите и в парламента. Ще бъде незаслужено, ако нямаме евродепутат. Нашите кандидати бяха начетени и властта за тях не беше самоцел. Сега в Европерламента ще отидат същите“. Това заяви пред БТВ лидерът на ДСБ и съпредседател на Демократична България ген. Атанас Атанасов.
„Очевидно е, че БСП не може да свали ГЕРБ от власт и не е алтернатива. Корнелия Нинова не е проблем на Бойко Борисов, тя му е необходима да се разиграва този политически театър, коментираше политически анализатор. За 20 години хората видяха много неща и не могат да бъдат толкова лесно. Тази подкрепа, която получихме на първите си избори, ни обнадеждава да работим и да сме алтернатива на ГЕРБ на местния вот. В София ГЕРБ няма районни организации, а администрации, които осигуряват гласове“, каза още ген. Атанасов.
Още от България
Илия Лазаров: ПП и ДБ дори не искат Гюров за президент - той е марионетка, Румяна Бъчварова управляваше държавата
"Гюров е подставено лице и с него кукловодите искат да направят нов проект, защото "Да, България" фалира"
Откриха антракс във ферма в Ловешко - 21 души са били в пряк контакт
Заболяването е опасно, но не се предава от човек на човек
"Украйна високо цени подкрепата и приятелството на България" - Зеленски благодари на Йотова за писмото ѝ за Деня на независимостта
Той подчерта, че двете държави могат да извлекат значителни ползи от задълбочаването на двустранните отношения в множество области