15 Януари, 2026

Ген. Атанасов: Ще има смяна на шефове в МВР, ДАНС и ДАТО

Ген. Атанасов: Ще има смяна на шефове в МВР, ДАНС и ДАТО

"Независимо от заявените намерения трите институции главен секретар на МВР, Държавната агенция за национална сигурност (ДАНС) и Държавната агенция за технически операции (ДАТО) ще имат нови ръководства”. заяви в Стара Загора ген. Атанас Атанасов, депутат от Реформаторския блок и бивш шеф на Националната служба за сигурност.

По думите му във вторник влиза в сила нов Закон за МВР и Министерски съвет трябва да направи предложения за шефове на трите институции, а президентът да ги назначи. Генерал Атанасов обяви още, че тепърва ще излизат данни за подслушване на протестиращи по времето на кабинета „Орешарски", съобщи още topnovini.bg.

„Предстои да се изясни какви са договорните отношения между Университета по библиотекознание и информационни технологии и ДАНС, по силата на които там се обучават служители на Държавната агенция, както и договорните отношения с ДАТО и колко струват те”, каза още ген. Атанасов. „Не се ли създава риск за националната сигурност, след като в един университет знаят списъчния състав на тайните служби”, риторично запита бившият шеф на НСС.

Сподели:

Коментари (0)

Правната комисия гласува против задължаването на избирателите да гласуват с машини

Правната комисия гласува против задължаването на избирателите да гласуват с машини

Предложението на ПП-ДБ за 100% машинен вот получи 6 гласа "за", 7 "против" и 7 "въздържал се".

Теменужка Петкова: Индексираме еднократно възнагражденията с 5%, инфлацията е 3,5%

Теменужка Петкова: Индексираме еднократно възнагражденията с 5%, инфлацията е 3,5%

Заради твърденията на Асен Василев, че инфлацията е била по-ниска, когато той беше финансов министър, Петкова обърна внимание, че през 2022 г. инфлацията, съгласно индекса на потребителските цени в България, е 16,9%.

ЕЦБ: България е добре интегрирана с еврозоната

ЕЦБ: България е добре интегрирана с еврозоната

Както и при други държави, приели еврото, се очаква България да се възползва от по-ниски транзакционни разходи и по-ниски разходи по заем