5 Февруари, 2026

Ген. Атанасов видя в "Орландовци" дългата ръка на ДПС - искат общински съветници

Ген. Атанасов видя в "Орландовци" дългата ръка на ДПС - искат общински съветници

Това, което се случва в квартал „Орландовци“ е системен проблем. А системните проблеми искат системни решения. Държавата се е оттеглила от някои свои територии и ги е оставила на самотек. Този тип системни натрупвания се експлоатират предизборно. Това обяви по Нова ТВ председателят на вътрешната комисия в парламента ген. Атанас Атанасов.

По думите му ДПС се стреми неистово да имат общински съветник в столицата. Партията иска да събере необходимата подкрепа, системно работи за превземането на ромските махали. От друга страна, е скъсана връзка между общинската власт и вътрешното министерство.

Темата сигурност в Софийска Община е подценена, няма заместник кмет по сигурността, който да наблюдава тези среди, да получава необходимата информация, за да може да се взимат адекватни мерки. Полиция в тези райони я няма, а тя трябва да е вътре, да наблюдава процесите, да бъдат изолирани тарторите, които търгуват гласовете на хората, да се контролират тези от екстремистките среди, които купуват гласове, като съсдават напрежение. Къде е ДАНС – информационно-аналитичната служба, която трябва да следи за сигурността в страната, попита ген. Атанасов.

Той подчерта, че работата на полицията не е да бие, а да долавя информация и да работи по превенцията за създаването на подобни конфликти. Депутатът посочи също, че една нееднаквото прилагане на закона към всички български граждани също е причина до възникването на напрежение и сблъсъци, и това трябва да се промени. Добре е също на такива места да има полицейски участъци, които да следят процесите, които се развиват там, за да се вземат правилни решения и осъществява превенция в такива райони, смята още шефът на вътрешната комисия на НС.

Сподели:

Коментари (0)

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Президентът на Европейската централна банка поздрави управителя на Българската народна банка на първото му заседание по паричната политика, след като България се присъедини към еврозоната преди малко повече от месец

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Освен пътеписни разкази, читателите могат да открият конкретни насоки за намиране на евтини самолетни билети, планиране на маршрути и ориентиране

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Бившият председател на парламента припомни, че при тогавашния избор са били въведени ограничения за 35 секции в държави извън ЕС, девет дни преди изборите за президент